Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Csak én nem értem a horvát...

Csak én nem értem a horvát autópálya rendszert?

Figyelt kérdés

Szóval lehet, hogy valamit rosszul értelmezek, de bárhogy nézem, az autópálya díjak többszörösei bármely más EU-s országénak.

Ha pl. csak egy oda-vissza utat akarok tenni, Zadarig, az a határtól olyan 17 ezer forintba kerül. Magyarországon a 10 napos autópálya díj 3500 ft.

Továbbá nem értem ezt a kapus rendszert. Ahogy néztem a határon, Zágráb után és Rijekában van kapu. Ha valaki a kapuk közötti részen akar mondjuk egy 30 km-t menni, annak hogy kell fizetnie? Mert az nem várható el, hogy kifizesse a teljes szakaszt, illetve nyilvan a kapukhoz sem tud menni.

Vagy csak akkor kell fizetni, ha végig mész a teljes szakaszon, kaputól kapuig?

A helyieknek sincs hetes vagy mondjuk megyei matrica?


2019. jún. 6. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon drága az autópálya, ez tény.


A fizetés úgy van megoldva, hogy minden fel- és lehajtónál vannak fizetőkapuk, a felhajtáskor kapsz egy jegyet, a lehajtáskor pedig ez alapján mondják meg, hogy mennyit kell fizetned. Tehát csak azért a szakaszért fizetsz, amin ténylegesen végig is mész.

2019. jún. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Lehet bérelni enc kütyüket amivel nem kell bajlódni a fizetéssel meg a jegyekkel. Persze így is drága az autópálya használati díj, viszont kényelmesebb.
2019. jún. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Horvátoknál nincs matricás rendszer, mint nálunk.

Igen, lehet, hogy az ENC egységgel jobban jársz, meg kell rendelni, és azzal egy külön sávban tudsz áthajtani a kapukon, ugyanaz mint Olaszban a Telepass. Hogy mennyire jön ki a végén az útdíj, azt viszont nem tudom. Ez nyilván függ a távolságtól, de sztem online kalkulátoron megtudod nézni.

Valamennyi eszközdíjat is számolnak fel érte naponta.

Vagy marad a kunás, bankkártyás fizetés.

2019. jún. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Azt se felejtsük el, hogy a horvát hálózat alapvetően koncessziós modellben üzemel, míg itthon az àllam az M5 kivételével kivásárolta az autópályatársaságokat. Így aztán nem kell itthon piaci alapon árazni, ha hiányzik valamennyi a büdzséből, majd fizetik az adókból.
2019. jún. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden kihajtónál van kapu, csak nem feltétlen látszik.
2019. jún. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ahaa értem, azt hittem csak időközönként van kapu. Köszi
2019. jún. 7. 14:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Jól érted, iszonyúan drága :))
2019. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, mellesleg a nafta is iszonyat drága, 450-460 Ft litere átszámolva. Az menjen a horvátokhoz, akinek 6 anyja van...
2019. jún. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!