Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Haver Londonban dolgozik pár...

Haver Londonban dolgozik pár éve, nekem meg lassan kellene egy autó. Itthon kerestem első körben, majd Németországban, de adodódott a lehetőség, hogy ő elhozza a vasat amit kinézek. Érdemes?

Figyelt kérdés
Na most nagyon úgy tűnik, hogy ugyanaz a típus, évjárat, kilométer (mérföld) UK-ban jóval olcsóbb, itthon az adott autó millió felett indul.Odakint 1200 font. A behozatal+honosítás 2 kiló lenne. Kérdés,hogy megéri-e, miért ilyen relative alacsonyak az árak, jól bánnak az angolok az autókkal?Tényleg nem sóval fagymentesítik az utakat? Külsőre ezek patika állapotban vannak,sok esetben vezetett szervízkönyvel, kb 100000 mérföldel, vagy alatta. Ha egyszerűsített példának egy 1000 fontos autót veszünk, ami itthon per pillanat 365K, akkor érzékelhető a különbség, ha megnézzük mit dob fel a net itthon. Tudom, hogy jobbkormányos, de itthon csak 10 év múlva lenne ilyen kocsim. Valakinek tapasztalat? Vélemény?

#autó #angol #árviszonylat #right hand drive
2019. jún. 18. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Kint is bele lehet nyúlni a fekáliába, ott se minden autónak van rendes gazdája.

A jobb kormányos autó itthon állandó plusz kockázat, amit a biztosítok is bekalkulálnak a díjaikba, de a nagyobb gondod a napi használatban lesz, ha forgalmas utakon jársz, és nem látod át, mi van előtted.

Nem véletlenül nincs itthin ára a jobb kormányos autóknak.

2019. jún. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:

A szervíz drága, sok angol igénytelen, ezért a legtöbben nem tartják karban az autót hanem cserélgetik mint más az alsógatyát. Nem ritka hogy a 10-15 éves autó bontóban végzi.

Nem tudom hogy pontosan mit szórnak az útra (sószórást írnak a táblára), de ez lényegtelen is, hiszen az egész egy nagy sziget, a sós tengervíz elpárolog és esőként megkapja a kocsi, nagyon tudnak rohadni.

A szomszédnak egy 10 éves bőrbelsős Passat CC-je van, a kutya már szédszedte belül, ez teljesen átlagos.

Ettől függetlenül ki lehet fogni nagyon szép állapotú autókat csak nagyon nehéz, marketplacen kell nézelődni magánszemélytől és nem paki kereskedőtől.


Hogy Magyarországon mennyire jó neked jobbkormányossal közlekedni, azt magadnak kell eldöntened. Angliában rengeteg a minimum 2x2 sávos út és nem zavaró a balkormányos, de Magyarországon én nem járnék jobbkormányossal.

2019. jún. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Kicsit jobban képben vagyok!Akkor tulajdonképpen abban bízhatok, hogy ott nem ragaszkodnak annyira az autókhoz,nem akkor adják el amikor már NAAGYON gazdaságtalan fenntartani a megnövekedett javítások miatt, mert egyszerűbb venni egy újabbat?Illetve ugyanez miatt be is fürödhetek, mert nem becsülik azt amiből bármikor lehet egy másik... De esetleg kifogok egy jobb példányt.Elgondolkodtató.
2019. jún. 18. 19:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Esetleg... kifogatsz lerúgott állapotban lévőt drágán, vagy jól viszonylag olcsón.

Meglepően sokan nem törődnek az autóval.

Mondjuk használja egy "őslakos" amíg garanciás, aztán lecserélni... megveszi egy "bevándorló", az meg vagy költ rá, vagy nem, és valóban alig tíz évesen már bontóba kerülhetnek.

Nekem ismerőseim vannak, kik kint élnek, és fürödtek már be tutinak kinéző autóval, de találtak jót is viszonylag olcsón - a probléma, hogy sokszor csak utólag derül ki milyen boltot csinált a vevő.

Az itthoni utak többsége meg kormányos autókkal fokozott baleset veszélyt jelent.

Az ismerőseim között is van, aki többször jött haza autóval, autópályán semmi gond, de itthon nem használja, mert egy forgalmas úton nehéz lendületesen, és ugyanakkor biztonságosan is közlekedni (mit látsz egy bal kormányos anyósüléséből?)

2019. jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt se felejtsd el, hogy örök autód lesz.


Ugyanis soha többé nem tudod majd eladni!!

2019. jún. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
amikor nézelődsz, akkor módod van átnézegetni az áhított darabot. Ha nem félsz itthon a jobbkormányostól, akkor bátran vedd meg. Ott sem bánnak mostohábban az autókkal, mint máshol a civilizáltabb országokban.
2019. jún. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Sajnos abba az irányba tartok, hogy nem lesz kinti kocsim.Hátha más is olvassa,leírom;a biztosításom most egy évre 28 ezer Ft, ha meglenne az álomautóm,92 ezer lenne. Bal kormányosként ugyanez 52 ezer Ft-ra jön ki. Na most végül is belefér, de mindenki ellene van a környezetemben,én meg félek hogy igazuk lesz. Ettől függetlenül, lehet meglépem a dolgot,de ha az észérveket nem hagyom figyelmen kívül, akkor itthon veszek egy Suzuki Ignist, egy 4-es golfot,stb.Valahogy keserű a pirula, a jó dolgok, úgy értem az igazán jók, valahogy sosem sablonosak, de ez van.Köszi mindenkinek!
2019. jún. 18. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!