Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Biciklisként neked is eleged...

Biciklisként neked is eleged van a a bicikliúton futó/sétáló emberekből?

Figyelt kérdés

Vidéken élek, és két kisváros között 5 km-es bicikliút van, járda nincs.

Elvileg sétálhat a bicikliúton gyalogosok, viszont tudtommal nem akadályozhatják a biciklis forgalmat.


Nem tudom, tapasztaltatok-e hasonlót, de marha idegesítő az egymás mellett futó (aztán csöngetésemre pofát vágva arrébb vánszorgó) vagy a fülhallgatóval futó emberek.



2019. jún. 27. 11:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Nekem a gyalogos járdán biciklizőkkel van bajom.
2019. jún. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem erről szól a kérdés, egyeske.
2019. jún. 27. 11:18
 3/19 anonim ***** válasza:
40%
Nekem autósként az úttest közepén biciklizőkkel van bajom.
2019. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Metionin ***** válasza:
100%
Nem örülök nekik persze, főleg mert ahol én járok, 2 m füves résszel arrébb ott van egy szép széles járda is, mégis naponta csengetem le a babakocsis nőket meg a banyatankos néniket a bicikliútról. Múltkor az egyik hölgy még rám is kiáltott, hogy mit képzelek, ő gyerekkel van. Mondom én meg biciklivel, bicikliúton, nahát! Ha én megyek járdára vagy ki az úttestre, akkor meg megbüntetnek. Ez van. Igazából nem szoktam magam bosszantani rajtuk, csak tényleg idegesítő hogy haladna az ember de nem tud, ha meg csengetsz, akkor megölnek a szemükkel. Én amúgy azt vettem észre, hogy ahol egyben van a biciklis és a gyalogút, ott sokkal jobban figyelnek az emberek, mert a biciklis is számít a gyalogosra és fordítva. De ha valami csak és kizárólag bicikliút, akkor ne sasszézzon már rajta a gyalogos, ha muszáj ott mennie mert nincs más, akkor válassza ki az egyik szélét és menjen azon, bicajjal sem egymás mellett 3-an tekernek rajta mert az is ugyanúgy veszélyes és akadályoz másokat.
2019. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%
Azt írod, bickliút van, járda nincs. Akkor a gyalogosok ugyan hol közlekedjenek? Menjenek le az úttestre, hogy te nyugodtan tudjál kerekezni?
2019. jún. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
16%

Magadról állítottál ki szegénységi bizonyítványt kérdező!


Úgy néz ki, te alkalmatlan vagy bármilyen társas közlekedésre.

Ha így közlekedsz, törvényszerű, hogy előbb-utóbb valaki pofánvág...aztán tolhatod.


Itt a nyóckerben biztos így járnál.

2019. jún. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
Pedig igaza van a kérdezőnek. Bicikliúton a gyalogosok nem akadályozhatják a kerékpáros forgalmat.
2019. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

# 5/7

ajánlom a szövegértés gyakorlását. nem azt írtam, hogy ne közlekedjen ott, hanem azt kifogásoltam, hogy akadályozzák a haladásomat ( egymás mellet futás, lassú körülményes félrehúzódás direkt), érdekes a 7-esnek sikerült értlemeznie.


# 6/7

te biztos, hogy ehhez a kérdéshez akartad ezt írni? azt látom, hogy borzasztóan feszült vagy vmiért, de hogy a leírtakból miért következik az, hogy alkalmatlan vagyok a társas közlekedésre, az rejtély.

lehet, hogy ez neked túl nehéz kérdés, sem az idegrendszered, sem értelmi szinted nem elegendő a megválaszolásához.

2019. jún. 27. 12:33
 9/19 D. Brasco ***** válasza:
95%
Nekem is elegem van
2019. jún. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak az zavar ha bedugott füllel szédelegnek előttem én meg csak csengetek mint egy zavarodott villamos és imádkozok, hogy ha már nem hallott meg legalább addig menjen egyenesen amíg elmegyek mellette. Ez főleg emelkedőn kellemes, mert nyilván lelassítok.


Na jó, attól is agyfaszt tudok kapni ha előttem battyognak, az egyik hátranéz még jó előre, de olyan mintha nem dolgozná fel az agya a képi információt, mert mire 10-20 másodperc múlva odaérek és csöngetek (mert nyilván nem szólt oda a társának, amikor meglátott, hogy figyi már jön egy bringás) akkor mindketten rettenetesen meg vannak lepődve.


Oké, van egy harmadik csoport, akik úgy mennek keresztül a bringaúton/lépnek rá arra, hogy nem néznek se jobbra, se balra, de ez mondjuk gyalogosként is elég bosszantó, sokan egész egyszerűen úgy közlekednek, mintha csőlátásuk lenne (jobb esetben, rosszabb esetben még arra se figyelnek ami az orruk előtt folyik).


Ezek a problémák mind az általános közlekedési kultúra hiányosságai miatt vannak. A legalapvetőbb gond az, hogy az emberek nagy része nagy ívben leszarja a többieket, megy a saját dolgára a többiek meg oldják meg ahogy akarják. És ez nagyjából független attól, hogy valaki gyalog, gördeszkával, rollerrel, bringával, robogóval, autóval vagy IFÁ-val közlekedik. Ez van.

2019. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!