Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kresz a biciklisekre nem...

A kresz a biciklisekre nem vonatkozik?

Figyelt kérdés
3 biciklis ment át tegnap különböző időpontokban és helyeken előttem a piroson amikor Én épp majdnem átértem a zöldön,kettő ebből majdnem el is ütött, még direkt nem is nézett oldalra,simán gurult át a piroson. Az egyik begurult a zebrán, miközben kelt át a tömeg,majd a zebra közepén állt le és várta,hogy a lámpa zöldre váltson,mit sem törődve a többi emberrel,mintha azok nem lennének! Tavaly beszóltamnegy biciklisnek,aki a családjával feleség,2 gyerek áthajtott előttem egymás után, miközben nekem zöld volt a lámpa ő nekik pedig piros. Beszóltam nekik,hogy nem látják, hogy piros a lámpa,amire a kopasz,nagy darab, kigyúrt tetovált fickó le akart szállni, hu ogy megverjen a bicikliéről, a családja eközbem ment előre!
2019. aug. 8. 08:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
A kresz minden közlekedőre vonatkozik.
2019. aug. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Én azt szeretem, mikor jön a kiscsalád a biciklijeikkel, a gyerek tetőtől talpig védőszivacsba csomagolva, sisak, kesztyű, térdvédő, minden istennyila. Fogják magukat, és nem szállnak le a zebrán, akkor se, ha nagyon indokolt lenne a szabályon túlmenően, pl sok a gyalogos, autós, stb. Én egy ilyennek szóltam ki, hogy a gyerekre nem úgy kell vigyázni, hogy a feje búbjáig drága védőfelszerelésbe szíjazod, hanem úgy, hogy megtanítod rendesen közlekedni a szabályok betartásával. Nem akartak megverni, de visszaugattak, hogy ne szóljak bele.

oké, aztán majd ha elcsapja az autó a pulyát, akkor "én szóltam".

2019. aug. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1. Köszi a hasznos tanácsot.

2. Ha véletlenül elütné egy autó a szülő is lecsukatnám.

Nem értem a rendőrök miért nem foglalkoznak ezzel?

A múltkor is egy biciklis gyalogost gázolt el,majd elhajtott,majd a rendőrök érkeztek 20 perccel később, amikor már túl volt a biciklis árkon- bokron!

A megelőzés lenne hatékony !

2019. aug. 8. 09:02
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Mindenki tartsa be a Kreszt. A gyalogosok ne sétáljanak a kerékpárúton. A biciklisek használjanak lámpát, ne kerekezzenek a járdán, ne hajtsanak át a piroson.

Az autósok pedig használják az indexet, hagyjanak kellő oldaltávolságot az előzéseknél, tartsák be a sebességkorlátozást, és kanyarodásnál adják meg az elsőbséget a velük párhuzamosan egyenesen haladó bicikliseknek.

Ha ez mind megvalósul, eljött a Kánaán!

2019. aug. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
44%
Nem tanácsot kértél hanem feltettél egy kérdést. A kresz minden közlekedőre vonatkozik. Nem menti a bicajosokat, de gondolom veled még sosem fordult elő, hogy átmentél gyalog a piroson, szabálytalanul keltél át az úttesten, biciklivel gurultál át a zebrán stb.
2019. aug. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
4, nem probléma, Ezt mondd el nekik is!
2019. aug. 8. 09:34
 7/18 D. Brasco ***** válasza:
10%
Mi értelme van,főleg napi rendszerességgel ezeknek a "kérdéseknek" de hivjuk inkább panaszkodásnak,vagy monológoknak,hogy a rohadt szemét biciklis/rolleres/gyalogos stb..........
2019. aug. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%
Semmi. Nem kérdezni akar, hanem el akarja mesélni a bánatát és részvétet vár.
2019. aug. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

66%-os ha jól gondolom, te is egy ilyen biciklis vagy. "Nem tanácsot kértél hanem feltettél egy kérdést."

Meg is köszöntem a "hasznos" válaszod.

De úgy látom több ilyen hasznos válaszra is számíthatunk még töled!

2019. aug. 8. 09:42
 10/18 anonim ***** válasza:
32%
Nem, nem jól gondolod.
2019. aug. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!