Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Okostelefon használata menet...

Okostelefon használata menet közben végleges jogosítvány bevonás?

Figyelt kérdés

"Egyszer és mindenkorra ki kellene tiltani a forgalomból azt, aki vezetés közben okostelefont használ - vélekedetett Dobrocsi Endre közlekedésbiztonsági szakértő az M1 aktuális csatorna kedd reggeli műsorában."


Terjedni kezd a menet közbeni csetelés, főleg dugóban araszolva. De vannak, akik élőznek vezetés közben.

Ilyenről láttam - később letiltott helyszíni videós végeredményt, a román kisbusz jobb első oldalablakán derékig lógott ki a fiatalasszony teste a frontális ütközés után. És rajta kívül a bennlévő többiek, plusz 8 halott.



#jogosítvány_bevonása
2019. aug. 13. 10:13
 1/7 D. Brasco ***** válasza:
Mi a kerdes??
2019. aug. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Ha szavaztatni akarsz ajánlom a facebookot, itt kérdezni szokás.
2019. aug. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban őrültség a vezetés közbeni chat meg élőzés, de ilyen alapon ugyanúgy be kellene tiltani a vezetés közbeni dohányzást, az étel- és italfogyasztást, mindent ami lefoglalja egy kezedet vagy eltereli a figyelmedet. Ez egyszerűen nem életszerű, a kézben telefonhasználat pedig már most is tilos. Ráadásul ne hidd, hogy aki annyira szabálykövető hogy menet közben csetel vagy élőzik, az nem vezetne tovább simán jogosítvány nélkül is.
2019. aug. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én max. telefonálok és nem telefonozok vezetés közben, akkor is a lelkiismeret furdalás hatalmas, nem is tudok másra figyelni, csak ,hogy " mekkora felelőtlen vagyok", bár már kitaláltam, hogy ha kihangosítom és a műszerfalra teszem akkor jól hallanak meg én is jól hallom azt akivel beszélek.


De a M Ricsi ( Dózsa György úti gázoló)-nak sem veszik el végleg a jogsiját, ( bár mondjuk jogsi nélkül is tud vezetni ) nálunk, van egy műsorvezető aki meg részegen vezetett és halt meg miatta 3 ember, 10 év után vezet...

2019. aug. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenféle telefonhasználatot tiltani kellene, kivéve ha épp navigáció megy rajta, de annak a kezelését is csak akkor engedném ha az autó biztonságosan félre van állva. Egyébként jogos a dolog mert rengeteg baleset van emiatt mert eltereli a sofőr figyelmét. Telefonálást is csak kihangosítóval vagy headsettel engedélyezném, ami persze megengedett, de magát a telefonnyomkodását jóval szigorúbban kéne büntetni. Sajnos valóban sok baleset van emiatt, és én is egy ilyen miatt haltam meg majdnem amikor egy szembejövő autós jól láthatóan a telefonját nyomkodta vezetés közben és nem az útra figyelt, az autó ugye húzódott oldalra az én sávomba én meg már nem győztem lassítani, villogni, dudálni, már félig az út szélén voltam, az volt a szerencsém hogy az út szélén kavicsos rész volt kialakítva ahol simán félre lehet állni így már azon voltam félig meddig és már szinte állt az autóm és éppenhogy mellettem ment el, ha kicsit is beljebb lettem volna az úton akkor legyalulta volna az autóm oldalát. A másik szerencse az volt hogy emiatt ő sem ment gyorsan mert annyira bele volt merülve hogy az ő autója is lassult mondjuk én meg jól belátható részen voltam, és messziről láttam hogy valami nem kerek, de ahogy közeledett akkor láttam hogy telefonozik, először arra gondoltam hogy ehet rosszul lett, vagy bealudt és emiatt van ez, de nem nem így volt!

Az volt a másik szerencse hogy rajtunk kívül a közelben nem volt senki így csak engem veszélyeztetett, ha lett volna más autós mondjuk előttem vagy mögöttem akkor valószínű lett volna baj.

Másik esetet pedig buszon utazva láttam. Ugye első ülésen ültem tisztán láttam az utat, a körforgalomba volt már a busz, és az autós a telefonját nyomkodta és nem figyelt oda így bevágott elénk a buszsofőrnek vész fékeznie kellett és éppen hogy nem lett belőle koccanás, viszont az egyik utas a buszon aki állt mert nem volt szabad ülő hely el is esett mert hiába kapaszkodott rendesen izzadt a tenyere kicsúszott a kezéből a kapaszkodó korlát és esett is egy hatalmasat, szerencsére nem lett baja. A sofőr meg emiatt tiszta ideg volt amiről nyilván nem tehet hogy egy hülye figyelmetlen miatt vészfékeznie kellett.

2019. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Jó is lenne, de sajnos az összes v@db@rmot engedik visszaülni a volán mögé, akkor is ha facebookozgatott, akkor is ha beb@$zva vezetett, mert jogaik vannak.... :(
2019. aug. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
hát aki "élőzik" vezetés közben, az idiótább egy ittas vezetőnél!
2019. aug. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!