Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek nyári szélvédőmosó...

Szerintetek nyári szélvédőmosó helyett desztillált víz + ecet + mosogatószer beválhat? Mondjuk kb.5l+1dl+0,5dl arány környékén?

Figyelt kérdés
Ritka erős és rossz szagú szélvédőmosókhoz volt eddig szinte mindig "szerencsém". Szeretném kiváltani mással.

2019. aug. 16. 12:33
 1/10 Hovarju ***** válasza:
90%

Próbáld ki egy kis mennyiséggel.

A víz +ecet kombó jó lehet, ha szereted az ecet szagát. Én a mosogatószert kihagynám belőle, mert habzik és csak elkenődne az üvegen.

2019. aug. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Madártalan áruházban kaptam nemrégiben elfogadható illatú és olcsó nyári szélvédőmosót. Tény, hogy a legtöbb kellemetlen szagú, még a drágák is.
2019. aug. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kevés mosogatószer talán nem habzana, de lehet, hogy az ecet szagát elvenné valamennyire, nem?
2019. aug. 16. 12:52
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ecet savas anyag. Ha van valahol a fényezésen sérülés, pl egy kavicsfelverődés miatti karc, akár nem is látható helyen, valamelyik illesztésnél, szépen elindítja a rozsdát. Szóval emiatt nem mernék vele kísérletezni,ha hosszú távra tervezel az autóddal.
2019. aug. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért az ecet 1:50 arányú hígítással nem gondolom, hogy elindítana bármilyen rozsdát. Vagy igen?
2019. aug. 16. 13:02
 6/10 A kérdező kommentje:
Az ecet egyébként nem rozsdamaró inkább?
2019. aug. 16. 13:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ecet NEM rozsdamaró, ellenben okozhat roszdásodást.

Az ecet-mosogatószer kombináció értelmetlen, mert az ecet saavas, a mosogatószer lúgos, ezek szépen közömbsösítik egymást, és egyik sem hat semmit.

Ecetet használni nem jó, mert árt a karosszériaelemeknek is, a lakkozásnak is, viszont cserébe nem old semmit, ami a szélvédöre kerülhet szennyezödés.

Ami használ, az a desztillált szesz + víz keveréke, de ez lényegében az ablakmosó összetétele is.

2019. aug. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az ecet egyébként nem rozsdamaró inkább?"


Nem. Az, hogy elvégeztem egy vegyész szakot, 8 évig dolgoztam labormérnökként analitikai laborban, most pedig környezetmérnök hallgatóknak oktatok egyetemen kémiát, gondolom itt nem jelent semmit. Hiszen név és arc nélkül mindenki azt ír, amit akar. De legalább a neten keress rá:

"Az ecetsav számos fémet megtámad, többek között a vasat, magnéziumot és cinket, melyekkel hidrogén fejlődése mellett fém-acetát sókat képez. Az alumínium felületén, oxigénnel érintkezve vékony alumínium-oxid réteg képződik, amely ellenáll az ecetsavnak, így az ecetsav alumíniumból készült tartályokban szállítható."

Forrás: [link]

2019. aug. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Végre egy hozzáértő.

Az emberek azt hiszik, mert pár idióta blogger felkapta az ecetet, merazjó, merazbijó, azzal akarnak megoldani mindent.

Aztán mindenféle tisztítás céljából összeöntik az ecetet szódabikarbonával, és örülnek mint a majom a farkának, mert látványosan "dolgozik, hat", mert ugye pezseg, ahogy szén-dioxid keletkezése közben közömbösítik egymást.


Komolyan mondom, nem hittem hogy már ennyire hülyék az emberek...

2019. aug. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bence_ ***** válasza:
78%

Ecet és a szódabikarbóna igen is jó, remekül hajtja a hajót a kádban 😁😁

Elhiszem, hogy van aki ezt így leírja, de jaj..

Bárdi saját márkás ablakmosója nekem bevált.

Téli is nyári is jó és a szaga is elfogadható.

2019. aug. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!