Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapestről a Balatonra miért...

Budapestről a Balatonra miért az M7-esen?

Figyelt kérdés

Most 9:00-kor néztem a google térképén, két helyen is balesetet jelez az M7-esen. Siófok nagyjából 110 km-re, és akadály nélkül másfél óra alatt elérhető. De! Mint ma is, az autópályán már 6 km-es a dugó!

Autópálya helyett lehetne választani a 6-os főutat Dunaújvárost, onnan irány Nagyvenyim felé, majd Sárbogárd után Cece, onnan Simontornya, ott fordulni rá jobbra a 64-es főútra, ami visz B.világosra, onnan gyerekjáték balra fordulni siófok felé. Ez nagyjából 50-60 kilométer plusz, időben kicsivel több egy óránál. Most viszont mennyi időt töltenek el két helyen is a dugóban?



#autópályakerülő
2019. aug. 17. 09:14
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Jelenleg (Google szerint kb 10km a dugó) kicsit gyorsabb leérni Budapestről Siófokra az M7-en, mint az általad írt útvonalon (kb 2 óra vs kb 2 óra 10 perc). És 60km-rel több. Nem ismerem a környéken lévő utakat, de a Cece felé történő kitérés helyett van egy rövidítés, azzal épp 2 óra (még mindig +50km). Ha a Google-ra bízom a tervezést, akkor 30km kerülővel és 1:37 alatt levisz (M6 Adonyig, majd a 62-es úton vissza az M7-re Székesfehérvárnál).
2019. aug. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A példával szerettem volna jelezni, hogy megéri vállalni a 60 km és az egy óra plusz időt. Pláne akkor, ha egyik sérült alanya leszel egy autópályás karambolnak (mert mondjuk hátulról rohannak beléd és rátolnak az előtted álló sérült autóra).

Mindegyik autópálya elkerülendő és el is kerülhető, egyedül az M6-os használható viszonylag kockázatmentesen. Akinek van országos érvényű éves E-matricája, az Dunaújvárosig mehet rajta, tábla jelzi, hol kell lehajtani róla Sárbogárd felé. Némi idő így megspórolható. Ja, és Simontornyán pont ott, ahol jobbra kell elfordulni a 64-esre, találni egy kitűnő éttermet.

2019. aug. 17. 11:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább választom az autópályát, mint a kanyargós, emelkedős, gödrös főutakat. Szerintem mások is így vannak ezzel.
2019. aug. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg az M7 1:17 perc menetidő, 7-es út 1:20 perc Siófokig, mégis mért kellene így 60 km-t és egy órát kerülni szar utakon?

De ha már mindenáron kerülni akarsz akkor budai oldalról sokkal inkább M1/M7, 1-es út (a felújítás miatt), aztán Biatorbágy, Etyek, rá a 811-esre, azon le Fehérvárig, onnan meg már ahogy jól esik 8-ason északi part, 7-esen déli part, így csak plusz 30 km, nem 60, és csak plusz 25 perc

2019. aug. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Inkább azt kellene kérdezned, hogy egy baleset miatt miért bénul meg a közlekedés az M7-en!

Válaszolok: azért, mert legalább három, de inkább négy autópálya hiányzik a térképről. Ha pl. lenne normális sztráda Szfvárt északról elkerülve, egérutakkal máris gyorsabb és BIZTONSÁGOSABB lenne a közlekedés a Balatonra.

Arról nem is beszélve,mennyit lendítene a keleti régión, ha normális úthálózat lenne.

2019. aug. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sokkal jobban szeretek főutakon menni, nem álmosodik el annyira az ember, vannak települések, látnivalók. Néha fel szoktam menni Pestre, 130 km-re van tőlünk, még sose mentem arra autópályán, nem sokkal hosszabb így, max fél órával. Az utak minősége a legtöbb helyen szar, de hát mi ezt szoktuk meg. Szerencsére egyre több helyen folyik útépítés, szerintem az autópályák minősége se jobb annyival, hogy emiatt megérje arra menni.
2019. aug. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!