Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Te mit szoktál csinálni...

Te mit szoktál csinálni hogyha a mögötted haladó nem tartja be a követési távolságot, ezzel életveszélybe sodorva téged?

Figyelt kérdés
2019. aug. 26. 19:28
1 2 3
 1/21 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
60%
Többnyire indexek, hogy elengedés, néha még félre is állok
2019. aug. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
kicsit beteg 2 porlasztó :( egy kis gáz fröccs és vagy előznek vagy jól lemaradnak :) hiányozni fog ez a "funkció" az autón.
2019. aug. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
35%
Semmit, ha ott biztonságban érzi magát akkor csak örvendek.
2019. aug. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%
Lassulni szoktam, motorfékkel. Hogy mennyire, az csak a mögöttem jövőtől függ.
2019. aug. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

"ha ott biztonságban érzi magát"


te nem vagy biztonságban.

2019. aug. 26. 19:56
 6/21 anonim ***** válasza:
24%

Leindexelek, kisorolok, gyorsítok, félreállok. Vagy csak haladok tovább.


Igazából eléggé változatos, kikkel hoz össze az út.


Van akinek elég, ha pályán előzéskor 130 helyett 140-ig emelem a tempót és akkor lemarad, megnyugszik kicsit. De volt olyan is, aki 180-nál is 20 centire villogott mögöttem annyira sietett, majd amikor kisoroltam akkor hirtelen lett ideje büntető fékezni meg 90-ig vissza lassítani.


Vagy pár napja haladtam főüton, láttam, hogy a mögöttem jövő kamion nem éppen 90-el jön. Beértem lakott területre, csorogtam 55-60-al, erre azt veszem észre, hogy a kamion berobban mögém és már húzza balra előzéshez a gépet. Ott inkább félre álltam.


Amúgy autópályán látom azt, hogy sokan képesek 100 km-t is haladni egymás seggében akár 3-4 autó is. Vagy mikor 2 autó megy se előttük, se mögöttük senki, távolság mégis csak 1-2 méter...

2019. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
35%

nekem egy ismerősöm mondta, hogy ilyenkor azt csinálja, hogy befékezget előtte. nyilván nem autópályán. azt vallja, hogy ha a te kocsidat nem is, a sajátját nagy eséllyel félti. ezért egy pár befékezgetés után észbekap és befejezi.


én csak szimplán elengedném...

2019. aug. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
44%

Tudomást sem kell venni róla. AZ ő baja ha ideges, nem az enyém.

Pályán majd kihúzódok, ha lesz legalább 5-6-4 kamionnyi üres hely, hogy ne kelljen nekem vészfékezni, hogy telibe ne kapjam az egyiket. Ha a tolakodó mögött hosszú és telített a sor, akkor semmit, mert ha egyszer kisorolok, az életben nem engednek vissza. A GPS szerinti megengedett + 15% ne legyen kevés neki.


Büntetőfékezni baromság, mert ha van kamerája, akkor a felvétel alapján akár már előzetes is lehet, volt már rá példa.

Pont ebből kiindulva gondolkodom egy hátsó kamerán, mert a két méterre megközelítés is pont olyan veszélyeztetés mint a büntetősatufék.

2019. aug. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"Tudomást sem kell venni róla. "


Igen, de ha fékezned kell hirtelen (őz, másik autós miatt, stb.) akkor beléd fog rongyolni, "teljesen feleslegesen"

2019. aug. 26. 20:43
 10/21 anonim ***** válasza:
11%

Autópályán mindig kell lennie fejben egy vészkijáratnak. Pl kitérsz oldalra.

Másrészt ha TE megfelő követési távolságot tartasz, akkor nincs olyan hogy te hirtelen fékezel és beléd szállnak, egyszerűen azért, mert hagytál magadnak elegendő teret és időt a normális fékezésre.

2019. aug. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!