Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rádudálhatok az indokolatlanul...

Rádudálhatok az indokolatlanul lassan haladó autósokra?

Figyelt kérdés
KRESZ kifejezetten tiltja a forgalom indokolatlan akadályozását, nekem meg egyre jobban elegem van a városban egyenes, belátható, akadálymentes, kátyúmentes úton 30-al tötyörgő autósokból. Ez baromi idegesítő mikor nem tudom megelőzni a szembeforgalom miatt. Egy 2 éves vw golfnak képesnek kell lennie 50 km/h-al menni, amelyik nem teszi ezt az a forgalmat szándékosan akadályozza.
2019. febr. 11. 12:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%

Nem.

30. § Hangjelzés

Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az előzési szándék jelzése céljából szabad.

2019. febr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Meg szerinted ha rádudálsz gyorsabban fog menni?
2019. febr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem egy kombi fehér Omega-val jársz?
2019. febr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Meg szerinted ha rádudálsz gyorsabban fog menni?"


Talán. Ha meg nem akkor nem vesztek semmit.

2019. febr. 11. 12:25
 5/14 A kérdező kommentje:

"Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében"


Városban 30-al menni eleve balesetveszélyes mert mindenki kényszeresen előzni akarja.

2019. febr. 11. 12:26
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Te meg a fejér omegában idegállapotba kerülsz ilyenkó! :D
2019. febr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10%
#5 ha ezt így eldöntötted, akkor mi a kérdés?
2019. febr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én nem szórakoznék az Omegásokkal, nyáron én is előveszem az Opelt, ha valaki lassan megy azt első biztonságos lehetőségnél megelőzöm, mint akármelyik autóval. Eddig háromszor dudáltam. 1 nem volt csengő a havernál és nem jött ki. 2 idős néni nem állt meg stop táblánál figyelmeztettem a közlekedő társaim. 3 kormányomat le kellett venni és a közepe csak úgy helyezhető fel ha rányomod. :) .
2019. febr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

KRESZ szerint nem szabad, az első jól írja.


Ugyanakkor a gyakorlatban szerintem inkább csináld, és azon a tötymörgőn vezesd le a feszültséget aki felcseszte az agyadat, ne pedig később másokon.

Ha nem dudálod le a szerencsétlenkedőt akkor benned marad az ideg, és még egy ideig állat módjára fogsz vezetni, ami senkinek sem jó. Nyomd a dudát inkább, ebből a mazsola tudja hogy inkább háztartást vezessen ne autót, te meg kiereszted vele a gőzt, és utána nyugi van.

2019. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt ész nélkül elkezded püfölni a dudát mögötte,azért próbáld szemügyre venni,hogy milyen ember/emberek ülnek benne. Mert ha olyan/olyanok és épp rossz passzba vannak,lehet,hogy a fejed fogják a dudádba verni.
2019. febr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!