Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A budapesti közlekedéskultúráh...

A budapesti közlekedéskultúrához (vagy kultúrálatlanságához) van fogható máshol?

Figyelt kérdés

Avagy:

A gyalogosokat a zebrán inkább elütjük, mintsem átengedjük

A megengedett sebességhatár másfélszeresével megyünk

A piroson előszeretettel átmegyünk

Dudálunk, mint egy retardált, ha nem halad a forgalom?


2019. aug. 28. 18:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%
A Budapesti közlekedési kultúra egyáltalán nem rossz. Sok Európai országban vezettem már és mondhatom hogy Párizs a legborzasztóbb. Balkán, török forgalom semmi a Párizsihoz képest. Érdekesképp a többi Franciaország teljesen okés, de amint belépsz Párizsba adjál fel minden reménnyel.
2019. aug. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
53%

Nyilván egyéni tapasztalatoktól függ ez, de szerintem sem kirívóan rossz a budapesti közlekedési kultúra. Én más országokhoz képest sokkal több segítő szándékot és spontán kooperációt látok az utakon, bár persze bunkó polgártársak akadnak itt is és adott időegység alatt többet láthatsz belőlük mondjuk egy vidèki városhoz képest, hiszen nagyobb a forgalom.


A zebrákat illetően azért inkább egyetértek a kritikus hangokkal, mert inkább csak a belvárosi, forgalmasabb helyeken lehet számítani arra, hogy tényleg átengednek, miközben a külvárosi utcákon gyakran el kell mornolni egy-egy imát ehhez vagy írásbeli kérelmet benyújtani az àtkeléshez.


A sebesség viszont tapasztalataim szerint legfeljebb 30-as táblánál másfélszeres, amúgy inkább a plusz 10-15 km/h jellemző.


Piroson szeretünk átmenni, igen, de elsősorban a bedugulni hajlamos kereszteződésekben láthatsz hajmeresztő dolgokat, amikor az utolsókènt behajtó autós pánikszerűen menekül a meginduló keresztforgalom elől.

2019. aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
53%

Én nem vagyok budapesti, viszont sokszor járok ott és ha hiszed, ha nem én szeretek pesten vezetni, mert ugyan kicsit tahó, mégis élhető a közlekedés és dinamikus.

Azonban nyugodtan eljöhetsz Egerbe és környékére, ugyanis ide koncentrálódik a magyar balf***sz autósok tömege. Figyelmetlen, bamba, önkéntes rendőrködik, nem halad, rutintalan stb stb

2019. aug. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
2019. aug. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Persze, még a végén dicsérjük agyba-főbe a pesti vezetőket...
2019. aug. 29. 17:02
 16/19 anonim ***** válasza:
67%
Lehet, hogy nem tetszenek neked a válaszok, kedves kérdező, de ezek szerint a többségnek pozitív a tapasztalata. :-)
2019. aug. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem, nyilván nem minden egyes ember szólt hozzá a kérdéshez, csak tizenegynéhány, akik épp elégedettek.
2019. aug. 29. 20:26
 18/19 Beviz Elek ***** válasza:
53%
Ha lenne elég tapasztalatod Budapesten és jártál volna külföldön, akkor nem hőbörögnél.
2019. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
10 éve lakom Budapesten és 5 másik európai országban jártam.
2019. aug. 29. 21:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!