Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Zuglói vonat gázolás. Lehetség...

Zuglói vonat gázolás. Lehetséges amit írnak?

Figyelt kérdés
Hogy 2m-ről szippantana egy tehervonat 40, max 60kmh-val? Nekem sántít. Illetve most akkor túlélte szegény lány vagy sem? Nert egyes cikkekben halálra gázolást írnak, máshol meg életmentő műtéteket meg kórházba szállítást, és a halálra gázolt cikkek se újabbak.

2019. szept. 15. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
2019. szept. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem kerestem rá
2019. szept. 15. 09:21
 3/8 A kérdező kommentje:

Viszont valószínűleg él, és azok voltak téves infok hogy halálra gázolta..

[link]

2019. szept. 15. 09:25
 4/8 anonim válasza:
82%
Fizikailag lehetséges, engem csak az érdekel, akkor mást miért nem mozdított odébb, akár csak egy kicsit is? Őt egyenesen a vonat alá, miközben más meg sem érezte?
2019. szept. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem simán lehetséges, ha a lány pl. vékony magas volt és pláne ha nem volt felkészülve a "lökésre" mert mondjuk zenét hallgatott és nem tudta, hogy jön a vonat.
2019. szept. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hehe én kérdeztem a fenti linken nálam az állítólag próbája győzött meg, azaz nem lehetséges
2019. szept. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

De, lehetséges.

Anno én is láttam azt az adást, és tényleg nem jött össze nekik.

De ha itt megnézed a helyszínt, egy fal van a peron mellett, emiatt komoly huzathatás keletkezik.

Én vasutas vagyok, gyakran állok a vágány mellett, amikor elhalad mellettem egy-egy tehervonat. Néha még nyílt terepen is olyan lökést kapok, hogy ha nem lennék ebben profi, nem lennék úgy beállva, akkor bizony megfektetne. Nem mindegy az se, hogy milyen vagon, a tartálykocsik a legrosszabbak.

Nyílt területen persze nincs különösebb szívóhatás, csak a sínekkel párhuzamosan lök, de itt a fal miatt a légnyomás másként viselkedik, a levegő örvénylik. Itt simán lehetséges, hogy ha épp olyan bizonytalan pózban állt a lány, könnyen fellökte a légnyomás, akkor meg már minden azon múlt, hogy épp merre lépett esés közben.

Azt oktatják is a vasutasoknak, hogy ha pl. egy peronon két mozgó vonat közé kerülnek (pl. forgalmista), akkor azonnal hasra kell vágódni, mert nem nagyon van esélyük állva maradni, ha esnek, akkor pedig bármerre eshetnek. A fal miatt hasonló helyzet léphet fel, légörvénynél bármi megtörténhet, bármilyen irányú légmozgás.

2019. szept. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, érdekes! Valamit lehet tudni a lány állapotáról?
2019. szept. 21. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!