Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek se lehet minden...

Szerintetek se lehet minden közlekedési szabályt betartani?

Figyelt kérdés

Például tipikus ilyen a követési távolság autópályán.

Ha mindenki betartaná, fel se férne egy péntek délután az M3 Nyíregyháza felé tartó oldalán annyi autó, mert egyszerűen x km hosszú, x követési távolság kell és ez kevesebb, mint amennyi autó olyankor fent van.


2019. szept. 21. 10:06
 1/10 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Be kell tartani
2019. szept. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Ezek a szabályok azért is vannak lefektetve, hogy ha valaki hibázik , legyen felelős akit meglehet büntetni.

Mert olyan nem lehet , például hogy van egy baleset még akár halálos is és nincs vétkes mert nem lehet úgy sem betartani a szabályokat.

Sőt a szabályok úgy vannak megalkotva hogy akár mindkettőt is ki lehessen hibásnak hozni.

Na ez nekik jó mert akkor nem kell fizetni senkinek a kötelező biztosításra.

2019. szept. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 belapus ***** válasza:
100%

Szerintem a KRESZ-ben nincsenek betarthatatlan szabályok, de vannak olyanok, amelyek bizonyos mérlegelési lehetőséget adnak a járművezetőknek.

"Járművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött - ennek hirtelen fékezése esetében is - meg lehessen állni."

Nem gondolom, hogy ez betarthatatlan lenne, csak egyesek rosszul becsülik meg a saját képességeiket.

2019. szept. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A kovetesi tavolsag pont az egyik legrosszabb pelda. De majd ha satufeket nyomnak elotted az M3ason es az autod ugy nez ki mint egy harmonika mert mogotted negyen ugyanugy sz*rnak a kovetesi tavolsagra akkor atgondolod.


Amugy nem lehet mindig minden szabalyt betartani de jobb ha korultekintoen viselkedsz akkor mezei szabalyszegesnel nem lehet karambol.

2019. szept. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amikor tanuló voltam, mindent szabály szerint kellett csinálni, levizsgáztam, és a negyedét ha betartják a sofőrök.
2019. szept. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Alex Fly ***** válasza:
Ha nem tudod betartani a szabályokat, akkor nem szükséges járművet vezetned. A szabályok betartása a feltétele annak, hogy részt vehess s közúti forgalomban...
2019. szept. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Apám ennyi ostoba embert :D

Nem is értitek a kérdést! :D

2019. szept. 21. 20:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Érdekes módon a többség mégis be tudja tartani autópályán is a követési távolságot. Tehát mégsem annyira lehetetlen küldetés, mint ahogyan azt állítod. Az más kérdés, hogy az idő 100%-ban lehetetlen minden szabályt betartani, hiszen van amikor bemennek eléd követési távolságon belül, de olyankor enyhe lassítással fel tudod venni a szükséges távolságot. A cél mindig az, hogy törekedj a szabályos közlekedésre.
2019. szept. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Alex Fly ***** válasza:
100%

Én értem a "kérdést".

Részt szeretnél venni a közúti forgalomban de az igénybevételéhez szükséges feltételeket nem óhajtod teljesíteni. És ehhez szeretnél itt magadnak önigazolást keresni.

Csak azt nem értem, minek: a következmények és a felelősség alól nem bújhatsz ki -még akkor sem, ha itt rengeteg neked tetsző válazt kapnál...

2019. szept. 22. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én például tegnap vezettem úgy 450 km-t, hogy igyekeztem minden szabályt betartani, tekintve, hogy a táv zömèt Ausztriában tettem meg és errefelè azért vaskosan a bírságok. Minden egyes szabályszegésem az út során elkerülhető volt, nem voltam igazán belekényszerítve. Tolatás a pihenőhely egyirányú útján, mert túlmentem az szgk. parkolón: kivédhető, ha továbbmész a következő pihenőig. Index elmulasztása pihenőhyi forgolódás közben: abszolút pótolható hiányosság. 80-nal haladás terelésnél, 60-as táblánál: itt ugyan nem volt komfortos a tudat, hogy más szarik bele és 130-cal nyomja továbbra is mögöttem, de szintúgy nincs akadálya lelassitani 60-ra, max figyelni kell, mit lépnek mögötted. Más szabályt nem is mulasztottam el betartani. Egyszerűen nem igaz, hogy ne lehetne mindent betartani.
2019. szept. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!