Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Segédmotoros kerékpárral...

Segédmotoros kerékpárral (Simson S50B) hogyan lehet törvényesen (rendszám nélkül) Szlovákiában közlekedni? Át mehetek a határon rendszám nélkül, vagy arra nagyon harapnak?

Figyelt kérdés
Ti mit tudtok erről? Tapasztalat? Arra lennék kíváncsi, hogy ha van nekem zöld biztosításos papirom, akkor avval átmehetek a határon? Ha Átmehetek akkor mire figyeljek, mi az ami ott máskép van mint Magyarországon? Ha a Simsonon nincs index az ott az nagy baj, vagy beérik ott is a karjelzéssel? Ha én átmegyek a határon és a motor műszakilag rendben van, van elsősegély csomagom, egy "H" uniós matrica a rendszám helyén, viselek fényvisszaverő mellényt, és természetesen van ilyen zöld "nemzetközi" biztosításos papírom akkor is megbüntetnek rendszám hiánya miatt? Vagy mi az amibe beleköthetnek esetleg? Sok kérdés egyszerre de még sosem mentem kismotorral Szlovákiában most viszont szervezni szeretnénk egy túrát, viszont Szlovákián át kell mennünk kb. 10Km-t! És nem akarnák egy büntit! A válaszokat előre is köszönöm!

2019. szept. 29. 21:07
 1/4 b1812567 ***** válasza:

A válasz sajna nem egyértelmű. Ha biztosra akarsz menni, azt a szlovák illetékes hatóságtól kellene megkérdezni. Persze mire onnan válaszolnak, az sokáig tarthat, és ha olyanok mint a magyar hivatalok, akkor nem sokra fogsz menni a válasszal.


Elvileg egy bécsi egyezmény szabályozná ezt is.

(1980. évi 3. törvényerejű rendelet az 1968. évi november hó 8. napján Bécsben aláírásra megnyitott Közúti Közlekedési Egyezmény kihirdetéséről)

De ez sok mindent saját hatáskörbe sorol, például, hogy a segédmotor az motor vagy kerékpár szerinti szabályozás alá esik, vagy hogy milyen feltételekkel engedik a járművek közlekedését.


Elvileg ez az egyezmény csak a motoros járművek ill gépjárművek esetében követeli meg mindenképp a rendszám meglétét, és a segédmotoros kerékpárt kiveszi ezen kategóriákból (tehát nem gépjármű, de még csak nem is motoros jármű ez szerint).


Régebben a Totalbike oldalán is felmerült a kérdés, ott konkrétan az osztrák hatóság azt válaszolta, hogy nem kell rendszám (míg az ottani, osztrák kismotorokra meg igen).

[link]


Szóval elvileg nem kötelező, hogy legyen neked rendszámod, ha náluk akarsz közlekedni vele. Ez persze adott esetben lehet, hogy nem zavarja majd a rendőrt, hogy kötekedjen.

Mindenesetre a H betű, biztosítás, meg amit felsoroltál, jó ha van, mert azokat kérhetik. Plusz legyen adásvételi, hogy a tulajdonjogot tudd igazolni!


Ha tudod, szerezd meg az egyezmény szlovák kihirdetésének szövegét, megjelölve az ide vágó részeket. Szlovákul, persze.


Remélem segítettem.

2019. szept. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Eszembe jutott most így hírtelen egy bökkenő, amit tegnap elfelejtettem kiírni! A motor apám nevén van, és az adásvételi az nincs meg! Lényegében ez egy hosszú story, de a lényeg az hogy apám 1980-ban vette a motort, és állt is 10 évet stb... Szóval azóta sok idő eltelt és lényegében nincs már meg az adásvételi! Mikor felhívtuk a K&H-s hölgyet, megkérdeztük hogy most akkor mi a helyzet, hogyan lehet így biztit kötni? Mire azt felelte, hogy nem tudja, de kössük meg online, mert akkor nem kell adásvételi! Persze lehetet volna azt is, hogy az én nevemre írjuk de nem akartuk... De biztosítás természetesen van, abban szerepelnek apám adatai + a motoré: alvázszám, motorszám stb. Nem tudom, hogy ilyenkor mi a teendő... Na mindegy! Van 1-2 rendőr ismerősünk majd max megkérdezzük tőle, hogy ilyenkor mi a szitu, hátha tudnak mesélni! Egyébként 18 elmúltam ha ez számítana valamit így a külföldi kalandok során, habár ha jól tudom SK-ban 21 a felnőtt! Az a baj ha nem tudunk SK-n át menni, akkor kompozni kellene, az meg nem az igazi! Gyakorlatilag akkor már "drágább a hús mint a leves"!
2019. okt. 1. 00:05
 3/4 A kérdező kommentje:
Esetleg mégvalami hozzáfűzni való?
2019. okt. 3. 20:45
 4/4 b1812567 ***** válasza:

Mivel ez "kismotor", így nincs magyar nyilvántartás a tulajdonosáról, vagy az adásvételről.

Ha nincs is meg az adásvételi, amivel apád birtokába került, az nem akadálya, hogy ő eladja neked. És akkor lesz egy adásvételid.

2019. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!