Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kamionosok miért annyira...

A kamionosok miért annyira merészek?

Figyelt kérdés

8 éve van jogosítványom, amíg tanuló vezető voltam, sokmindent láttam gyakorlás közben is az oktató mellett. Egyik eset az volt hogy pályán mentem és előttem haladt egy kamion, amit úgy éreztem hogy pici gázzal meg tudok előzni. Nem ment gyorsan olyan 90 körüli tempóban. Kitettem az indexet és kezdtem az előzést, mire ő rálépett a gázra és annyira felgyorsult direkt hogy 160-al is alig tudtam megelőzni. Az oktató is káromkodott hogy hogy lehet ennyire görény. Szóval nap mint nap ilyenek vannak és sok okos azt írja itt is hogy kamu, mert a kamionok szabályosan közlekednek... Ma is stop táblája volt a kamionosnak mégis kikanyarodott elém, bár igazuk van, nekik úgyse lenne bajuk.


Én még nem láttam szabályosan közlekedő kamionost, az utakon állandóan velük van a baj.


2019. okt. 30. 20:26
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem olyan 80%-ban türelmesek és segítőkészek a kamionosok.


A történeted meg egyszerűen kamu, több sebből vérzik. Egyrészt egy sofőr sem kockáztatna többszázezres bírságot, azért hogy "megszívasson" egy véletlenszerűen kiválasztott személyautóst, másrészt elektronikusan le van korlátozva 90-re. Egyébként meg nagyon életszerűen hangzik, hogy egy tanulóautó 160-nal előzi a ~150-nel haladó kamiont az autópályán.

2019. okt. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
96%

“hogy 160-al is alig tudtam megelőzni.”

És az oktatód hagyta, hogy ennyivel száguldozz, előzgess úgy, hogy még jogsid sincs? Szép. Ezek után én nem szólnék meg másokat, mert épp annyira felelőtlen kis jampik, mint te.

2019. okt. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
94%

"és annyira felgyorsult direkt hogy 160-al is alig tudtam megelőzni"

Kamu. De akkora, hogy szerintem neked nem hogy jogosítványod nincs, de még nem is ültél autóban. Kamion az autópályán 160-nal, hát hogyne. :D

2019. okt. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
91%

Legalább olyat állíts amit nem lehet megcáfolni.

A kamionok levannak korlátozva max 90 km/h-ra.

De most már nem ritka az ettől kevesebb sem. Talán ilyen lehetett húsz évvel ezelőtt hogy kikötötte a km órát , de ma már ez lehetetlen, mert elkell számolni az utolsó perccel is. Tehát rögzitva van az utolsó másodperc is és ezt nagyon szigorúan veszik, keményen büntetnek érte ha ezzel vissza élnek. A km óra vagy is a tachográf órával való vissza élés súlyos százezrek vagy akár milliós büntetéseket is kiszabnának a hatóságok. Úgy hogy ne haragudj de ez tiszta hazugsáhg amiket itt állítassz.

Én is kimegyek a másik elé ha látom hogy töketlenkedik, és nem tudja hogy mit csináljon.

ANnyira nem értesz a vezetéshez hogy az borzasztó , azt hiszed minden körülötted forog.

Gondolom az oktatód se lehetett különb.

Én minden ilyen vezetőt kötelezném legalább vagy két hetet levezetni Nápolyban és a környékén.

Hidd el vagy eldobnád örökre a jogositványod vagy megtanulnál vezetni.

2019. okt. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
86%
A160 kamu, de hogy tuskók tudnak lenni az tény. Engem azét is villogott már le mert merészelteem betartani a 70-et a sávelhúzásnál.
2019. okt. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
Ukrán, román, törtök, néha az olasz érdekes tud lenni, az tuti, de ez a 160 szerintem is fura...
2019. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
16%

Nem kötekedésből, de ha le vannak korlátozva a teherautók, akkor hogy tudott megelőzni múltkor egy idegbajos tanker, amikor 85 km/hval (óra szerint 90) mentem? 90 km/h-es úton. Kissé felbasztam az agyát gondolom, mert lelassítottam kb 50re, mert azt hittem előz a villogó mentő a szembe sávban..... aztán miután rájöttem, hogy nem, és visszagyorsítottam, jött vagy 1,5 km-t utánam villogva és dudálva, majd majdnem letolt miközben megelőzött végre

( nem, nem tudtam lehúzódni addig, és ő meg nem tudott előzni, mert folyamatos forgalom volt a szembe sávban)

2019. okt. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
42%

Más ám a magas ülésből szemlélni a világot, főleg, ha negyven tonna üzemanyagot húz. Ha üres, akkor meg pláne. Rakottan nehezebb virgonckodni.

Azt is tudni érdemes, hogy a kamionosok a hosszú évek alatt megtett úton nagyon sok érdekes felfogással találkoznak.


Sok oka lehet, ha egy ember siet a kamionjával..siet, mert még zárás előtt be akar jutni a lerakóhely udvarába..siet, mert a töke televan az egy hete tartó külföldi útjával, koszos, büdös, éhes, jobb otthon..


ami a legborzasztóbb, hogy nagyon kell szarnia..

2019. okt. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 Beviz Elek ***** válasza:
64%

"mire ő rálépett a gázra és annyira felgyorsult direkt hogy 160-al is alig tudtam megelőzni"

Innen egyértelmű volt hogy gyökérség.

A kamionok le vannak korlátozva 90-nél. Ha ezt ki is vennéd belőle (a műanyag lakat rádrohad ha lebuksz), 120-130 fölé nem tud mennyi, nem tud fizikailag annyit pörögni a motor.

2019. okt. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
29%

Akkor is érdekelne a válasz, ha 0ra vagyok pontozva.

Kb 85 km/h sebességgel mentem (óra 90, ugye alulkalibrálva), nem azt mondom, hogy elszáguldott mellettem, se mire levettem a lábam a gázról már elment mellettem, vagyis kb 15 km/hval gyorsabban mehetett, a limitet ennyire fölé volt kalibrálva?

2019. okt. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!