Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nemzeközi kamionosok. Ha...

Szoragy kérdése:

Nemzeközi kamionosok. Ha dugoba állva, araszolva elfogy az időtök a pályán, mit tesztek?

Figyelt kérdés

Eddig csak belföldeztem,de nemsoká nemzetközi rövid fuvarok is lesznek

Kocsival jártam már kint fritzeknél,és ott láttam hogy kamionok kimennek a leálloba,ha elfogy a vez.idő

Ott ezt lehet?

Nekem még azt tanitották hogy a leállosáv csak vész esetén használható

Ha az időnk elfogy továbbmegyünk,első alkalmas helyen megállunk nyomtatunk,ráirjuk az okot.

Változott valami?



2017. nov. 9. 05:34
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jól tudod.
2017. nov. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem meg az StVO-ban szó sincs ilyesmiről. Csak műszaki hiba és egészségügyi ok miatt engedélyezi a leállósáv használatát, továbbá ha kifejezetten oda terelnek közúti jelzések, a rendőrség vagy esetleg időjárási ok (pl vízátfolyás, jegesedés), továbbá esetleg menetiránnyal szemben közlekedő autóval találod magadat szemben.
2017. nov. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondod, úgy csinálom. Vannak akik kiállnak a leállósávra, ha látja a rendőr, szokott is büntetni érte.
2017. nov. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
nagyjából aki viszonylag előrelátó, és mondjuk van még 1-2 óra vezetési ideje, de látja, hogy valami gáz van, akkor inkább megáll hamarabb, mint hogy araszol tovább, bízva abban, hogy talán eljut a következő pihenőig, aztán ha nem, akkor így járt. én nem centizném ki ilyen esetben.
2017. nov. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

1. Leállósávban állni tök szabálytalan. Tanultál kreszt?

2. TMC-s gps-t kell használni. Nyugat-Európában sokfelé faxán működik ez. Tudod, hogy nem sok vezetési időd van és látod, hogy előtted dugó van akkor vagy autópályán keresel pihenőt, vagy lehajtasz.

3. Gondolom tanultad mi a szabály arra ha túlléped a megengedett vezetési időt?! Nyomtatás, feljegyzést stb...

2017. nov. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Más kérdés persze, hogy van olyan stau, hogy hosszú órákig tart, baleset vagy hasonló miatt. És megtörténhet, hogy közben rád jön a szapora, ilyenkor volt már, hogy én is kihúzódtam a szélére, és bevetettem magam a susnyásba.


Érdemes hallgatni a rádiót, a németek mondják non - stop a dugókat, és aki érti és figyel, sok ácsorgást elkerülhet.

2017. nov. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Semmiképpen sem szabad az út szélén, de főleg a leállósávban maradni. Ki kell nyomtatni a papírt a tachográfból, és ráírod a saját anyanyelveden, hogy mi a szitu, ezt a papírt pedig elteszed jó helyre, mert hónapok múlva is hasznos lehet kontrollnál. És akkor nem lesz semmi gubanc.
2017. nov. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

ja amikor meg már van 4 nyomtatott szalagod 3 hét alatt akkor tök mind1 hogy indokoltad vagy nem, büntetni fognak érte. :D


Azt a tmcs baromságot meg nem kell komolyan venni, lehet hogy 50 km-re előtted 40 perces dugó van, de mire odaérsz már vagy nem lesz semmi vagy csak 5 perces.


Amúgy ha dugóban kiállsz a leállósávra, akkor nem nagyon szoktak elküldeni, amíg tart a dugó. Ha közben kitisztul és elindul a rendes forgalom, és te neked még van 10 perced, akkor esélyes hogy elhajtanak :D

2017. nov. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fritzeknél elég sok a dugó, ezert ha araszol a forgalom kiszoktak állni a leállosávban 45 percre.... dez amellett, hogy szabalytalan nagyon veszelyes is, es kemenyen büntet a rendőr....


Engem 1 perc túlvezetésért (4:31 -ben álltam meg) akart megbüntetni. Elore kellett volna látni dolgokat, es nem latja, hogy en nem is kerestem.... (valoban nem kerestem).... és igy teged is megfognak büntetni.

Azért nem büntetnek, ha rajtad kivül álló ok miatt nem tudsz szünetet tartani, de azért fognak, ha csak elszamoltad magad.... pl látja, higy végig 90 volt a sebességed, es nem is kerestél parolót fél órával elötte.

2017. nov. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!