Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akiknél nem működik jól az...

Akiknél nem működik jól az automata ledfényszóró azok miért erőltetik?

Figyelt kérdés
Sokszor látom hogy új autóknál össze vissza eszetlenkedik a fényszóró, vagy bekapcsol a reflektor vagy nem, persze általában nem kapcsolódik de csak mikor velem szembeér 100 m-re, utána meg csillagokat látok percekig, egy fényérzékenyebb embernél ez balesetet is okozhat. De a tompított is idegesítő mikor szürkületkor elkezd diszkózni, bekapcsol meg kikapcsol. Az ilyen béna kocsikon miért nem állítják manuálisra a tompítot vagy a refi használatát? Miért erőltetik a sofőrök? Szerintem nekik is ijesztő amikor egy hegyi szerpentinen hirtelen elmegy a refi.
2019. nov. 5. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:

"Szerintem nekik is ijesztő amikor egy hegyi szerpentinen hirtelen elmegy a refi"

Feltéve, hogy látják és érdekli őket. Hidd el, rengeteg vakegér jár az utakon, aki azt sem veszi észre, ha éjszaka helyzetjelzővel megy a kivilágítatlan úton vagy épp a fák lombkoronájába világít a foglalatba fordítva beerőltetett H4-es izzó tompítottja.

2019. nov. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Helyzetjelzővel? Az is jobb, mint a semmi. Ma jött velem szembe lakott területen kívül, sötétedéskor (16:30 körül) egy sötét színű kocsi, egyetlen világítása az index volt, mert a barom épp előzött, de végülis legyek hálás, hogy azt legalább megtalálta.
2019. nov. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én vezettem ilyet párszor és szerintem ha jól van beállítva az automatika, óriási segítség. Eltelik pár év, aztán észre sem vesszük, hogy szériafelszereltség lett...
2019. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2016-os RAV4-ben találkoztam először automata refivel, hát nem valami kiforrott technika. Biztos mindenki hülyének nézett, amikor jött szembe a kocsi, az automata meg úgy döntött, hogy rákapcsolja. Ilyenkor ugye kézzel kellett levenni, úgyhogy nincs valami sok értelme, várost is hol érzékeli, hol nem, meg ugye csak akkor kapcsolja le, amikor rendesen tudja érzékelni a fényt, tehát egy ideig mindenképpen elvakítja a szembejövőt. Nem is tartom jónak, hogy már gyakorlatilag csak 2 pedált kell nyomni meg tekerni a kormányt, minden mást az autó csinál.
2019. nov. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!