Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A vonat szerintetek is kevesbe...

A vonat szerintetek is kevesbe biztonsagos? Nem vagyunk vonattal kozlekedok meg sose voltunk en akarnek de azt mondjak h kocsi busz biztonságosabb

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye a vonatrol vagy ti is busz kocsit ajanlanatok?
2019. nov. 12. 08:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A vonaton a jegyvizsgáló (régi szóval: kalauz) intézkedik, de balhé esetén nyilván az utas is hívhatja a 112-t, ha nem látja a jegyvizsgálót.

Nyilván van a jegyvizsgálók közt ilyen is, olyan is.

Némelyik behúzza fülét-farkát, átmegy a másik kocsiba, hogy ne kelljen szembesülnie a kötekedő utassal.

A másik meg (néha kis termetű nő) leordítja a részeg c.gány fejét, és bizony leszállítja a következő állomáson. Nem egy ilyen esetet láttam már saját szememmel.

A veszélyesebb vonalakon már testkamerák is vannak használatban, úgy bátrabb az intézkedő személy is, ha tényleg látszódik, hogy joggal intézkedik, a renitens utas meg tudja, hogy felvétel lesz róla.

Buszon ugyanígy van a sofőröknél, egyénfüggő, hogy foglalkoznak-e a kötözködővel, vagy lapítva kivárják, hogy megérkezzen az úticéljához, és leszálljon.

2019. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha rossz környéken laksz, akkor a vonat a legkevésbé biztonságos. Utána jön a busz, de az is csak akkor, ha viszonylag előre ülsz. A legjobb, ha veszel egy autót, és nem állsz meg rizikós helyzetben.
2019. nov. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
13%

Most eltekintve a költségektől és bűnügyi oldalról a személyes biztonságtól, Magyarországon belüli utazáshoz legjobb személyautót használni.

Magyarország kelet-nyugati irányú szélessége 528 km, az észak-déli irányú 268 km, ami távolságoktól valamivel több közutakon.

Például, próbálj meg vonattal elutazni mondjuk Budapestről Baktüttösre, de kalkuláld ki ugyanezt menetidőben mondjuk Békéscsabáról.

Ehhez társulnak még olyan előnyök a személygépkocsi javára, hogy az elindulás idejét magad határozod meg, az útközbeni megállóhelyeket is.

A balesetveszély annyi, mint amikor kilépsz a fürdőkádból, habár a fürdőszobai elcsúszásba a legritkábban halnak bele.

2019. nov. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A vonat biztonságosabb tutira a bennülőkre nézve.
2019. nov. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A leírtakkal ellentétben pont hogy a vasúton történik a legtöbb erőszak, habár ez inkább a kalauzok felé történik, szóval utasként még mindig a legbiztonságosabb.
2019. nov. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
58%

Ühüm, és én hol tévedtem, mi a lepontozás oka?


Néhány gondolat:


Én már közel 20 éve járom az országot, elsősorban vonatot használva. Soha egyetlen pillanatig sem éreztem magamat veszélyben az utastársak viselkedése miatt. Igen, volt, hogy a kalauzzal kötekedtek, de őket a vasút- és rendőrök 5 percen belül lehajították a vonatról az amúgy nem épp frekventált Budai útnàl. Mindez igaz az ország kevésbé boldog vidékeire is, barangoltam en Szabolcs és Borsod nehezebb sorsú vidékein eleget. Nem volt gond soha.


Buszon sem akadt közbiztonsági jellegű problémám, de ott azért adódtak meleg helyzetek a másik, közlekedésbiztonsági aspektusból: elénk kanyarodó rakott billencs, lecsukódó sorompók között átszlalomozó buszsofőr vagy idióta előzések akár a busz, akár más közlekedők oldaláról.


Autóval is járok, 16 éve van jogsim. Ott azért volt, hogy ki akart szedni az agyatlan gorilla a kocsimból, pedig ő csinált előtte baromságot. És balesetveszely szempontjából nagyon hosszú lenne a lista, csak az elmúlt hétvégén autópályán elém szédelgő furgonok vagy épp sötét ruhàban este az út szélén kolbászoló bácsikák sztorijai kiadnanak egy kisebb regényt.

2019. nov. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!