Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Létezik-e olyan közlekedési...

Létezik-e olyan közlekedési szituáció ahol egy színtévesztő (nem színvak) hátrányt szenved teljesen egészséges társaival szemben?

Figyelt kérdés

azért kérdezem mert színtévesztő vagyok és gond nélkül kaphatok "B" kategóriás vezetői engedélyt de hivatásost nem.

mi az amit "B"-el látok de hivatásossal már nem. Szerintem ezt a jogszabályt olyan ember(ek) hozták akik valójában nem tudják, hogy mivel jár ez a betegség.


2010. júl. 18. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:

hát mert ha csak sima B, akkor gondolják max a munkahelyed meg az otthonod között mész, de ha hivatásos akkor meg ciki ha a pirost nézed zöldnek


na de akkor rossz helyen csináltattad amúgy, mert nekem az a tapasztalatom, hogy tesznek rá nagy ívben, engem pl be se hívott, csak kiadta a papírt és az asszisztensnő beszedte a pénzt, azaz orvost nem is láttam

2010. júl. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Először is teljesen kivizsgáltak, másodszor pedig ha balesetveszélyesnek tartanák ezt a betegséget a garázsból sem állhatnék ki de én már több országot is bejártam mindenféle vezetési körülmények között és soha nem volt semmi problémám. A színtévesztők a hiedelemmel ellentétben soha nem keverik össze a piros és a zöld lámpát, sokan összekeverik a színvaksággal ami egy egészen más sokkal súlyosabb és ritkább betegség.
2010. júl. 18. 15:55
 3/6 anonim ***** válasza:

a kérdés jogos, de a válasz sztem a PÁV-ban keresendő. ha belegondolsz egy rosszabb reflexű öreg is nyugodtan kaphat jogsit, míg a PÁV reflex vizsgálatain lehet hogy simán kivágnák... ennek analógiájára a látással kapcsolatban is lehet valami ilyesmi vélekedés...


szerintem hivatásosat azért nem kaphatsz, mert akkor már más emberekért/rakományért is felelősséggel tartozol, míg úrvezetőként "max." a mögötted ülőknek lehet bajuk... illetve a hivatásos vezetői státusz már magában foglalja azt is, hogy valszeg nagyon sokat fogsz vezetni...

2010. júl. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.

A gyengébb reflexet természetesen én is hátránynak tartom és számtalan példát, szituációt tudnék felsorolni pl.:autó mögül lelépő gyalogos, elsőbség meg nem adása, előtedd hirtelen megálló autó stb... de én nem tudok olyan szituációról ahol a szintvesztés hátrányt jelentene.

Szerintem 1 ember életéért is ugyan annyi felelőséggel tartozol mint 10 vagy 100-é ért.

A kérdésem továbbra is az, hogy van-e olyan szituáció ahol hátrányt jelent a színtévesztés?

2010. júl. 19. 14:49
 5/6 anonim válasza:

én is színtévesztő vagyok, egyáltalán nem durva eset mondjuk (kék és zöld, vörös és narancssárga egymástól nagyban nem eltérő változatait nem mindig érzékelem, csak ha egymás mellett vannak és erősen koncentrálok, de pl teszt nagyon ritkán mutatja ki). Halvány lila gőzöm sincs, miben akadályozhat ez egy sofőrt :S

Nem túl rég vezetek (valamivel több, mint két éve), de én sem Velhagen, sem Rabkin táblát nem láttam még út mellett... egyébként a probléma szerintem tényleg a színtévesztés-színvakság közötti különbségtétellel van a probléma...


22/L

2010. aug. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
13/1992. (VI. 26.) NM rendelet "a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról" kimondja, hogy "A 2. (hivatásos) alkalmassági csoportra vonatkozó előírások"... "A színlátás zavara esetén az egészségi alkalmasság szemész szakorvos véleménye figyelembevételével állapítható meg." Nekem megadta a szemész szakorvos... tévesztés fajtájától függ
2011. nov. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!