Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kapok e büntetèst ha autópálya...

Kapok e büntetèst ha autópálya matrica nélkül hajtott fel a soför?

Figyelt kérdés
Azt hitte h még érvényes miután megkérdezte mondtam neki h nem. Vettem neki gyorsan 28 percet volt az autó pályán matrica nélkül. Lesz bünti szerintetek? olvastam h 60 perc turelmi ido van ez igaz?
2019. nov. 25. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Van türelmi idő, igen. Ha 28 perc után vettél, akkor nem fogsz elvileg büntetést kapni. Jól őrizd meg a blokkot a biztonság kedvéért a ráírt időtartamig (asszem 1 vagy 2 év).
2019. nov. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Valóban van 60 perc türelmi idő, úgyhogy még belefértél.
2019. nov. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

60 perc a Matricafigyelő kapu vagy a pihenőknél sárgán villogó matricafigyelő autó után lép életbe..


Szóval ha egyik sem volt akkor ingyen is meglehet úszni.


Az M6-oson pl, ingyen tudna közlekedni az ember az esetek többségében Adony és Százhalombatta között mert nincs kapu, matricafigyelő autók meg tök ritkán vannak.

Persze nem éri meg kockáztatni mert egy megyei éves 5e ft, a büntetés meg 14e+.

2019. nov. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
60p a türelmi idő. Ha 60p-en belül veszel semmi probléma nincs!😊
2020. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én sokszor úgy megyek fel autópályára, hogy már csak fenn az autópályán veszem meg a matricát, mivel ha nincs matricád amikor ellenőrzőkapun áthaladsz (vagy egyéb ellenőrzés mellett) 1 órád van megvenni.
2020. jún. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kaptunk büntetést nem is egyszer! A költséget minimalizaltattuk.
2021. ápr. 25. 12:57
 7/8 anonim ***** válasza:
De a blokkot elraktad, ahogy írtam? Mit mondtak, miután bemutattad nekik? Vagy hogy érted, hogy minimalizáltattátok.
2021. ápr. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Aznap vettem egy hétre való autópálya matricát.

A cégnél ahol a számlákat egyenlítik ki véletlenül egy hetes matricát vásároltak csak a havi helyett. A sofőrök meg egész hónapban Budapestre járkáltak akkor. Úgyhogy őt autóra kijött min 4 pótdíj felszólítás. Törvényben le van írva hogy a büntetést lehet minimalizálni úgyhogy kérelem formajban kértük hogy csak a törvényben leírt ket pótdíjat kelljen kifizetni minden autóra.

2021. ápr. 26. 05:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!