Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan szokták letakarítani a...

Hogyan szokták letakarítani a kamionosok a pótkocsi tetejét, hogy ne legyen havas-jeges?

Figyelt kérdés
Van erre valami praktika, engem zavarna ha leesnének a jégdarabok és mondjuk másba kárt teszek ezzel.
2019. nov. 28. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
ST22Lacikának is volt erről videója, belülről egy fával megütögette a ponyvád, hogy kicsit fellazuljon aztán felment és leszórta, máshogy ez nem megy.
2019. nov. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt láttam, meg azt is amikor lépcsős kocsival mellé állt és lesöpörte.


Ha teli van rakománnyal, hogyan fér oda?


Mondjuk megállok egy ipari parkba, este havazik, hogyan szedem le? A rendőr ezért csúnyán büntet.

2019. nov. 28. 16:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Waberer telephely környékén lakom Mosonmagyaróváron, egyet sem szoktak letakarítani, már kétszer betörte a szélvédőmet jég, egyszer meg a rendszámomat verte le.
2019. nov. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha csurig vagy rakva és semmire nem tudsz felmenni, nem éred fel és leveretni sem tudod, akkor nem tudod leszedni. Emlékeim szerint egyszer volt egy interjú, amiben megkérdezték a kamionsofőrt, hogy miért nem takarítja le... Hát, mert nem tudja. Ha felmászik a tetőre, akkor a saját életével játszik (ponyvásnál szóba sem jöhet ez), más opció meg nem igen van. Ilyenkor maximum annyit tudsz tenni, hogy igyekszel olyan helyen megállni, ahol van állvány.
2019. nov. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

Én felmentem többször is és kézzel, lapáttal takarítottam le. Elég életveszély de lekellett takarítani.

Eső után ráfagyott és volt legalább 5-8 centi vastag jég rajta.

Egy nagy darab biztos volt vagy 20 kilós.

Erősebb fékezésnél a fülkémet is leütötte volna.

2019. nov. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%

inkább törjön be a mögöttem jövő szélvédője, minthogy én lecsússzak és kitörjem a nyakam... majd elintézik a biztosítók egymás között ha anyagi kár keletkezik, de engem meg temethetnek el a szüleim vagy a gyerekem. Nagyon megérné :)


Amúgy ahogy írták előttem, ha üres a pót akkor bemész és alulról megütögeted (bár elég könnyen be lehet szakítani, a tetején közel sem olyan vastag mint a szélén), ha meg teli van rakva vagy plombás akkor sehogy, nagyon kevés parkolóban van állvány akkor ott levered ha útközben magától le nem esik.

2019. dec. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
csak neked ne legyen bajod, más meg is halhat a jeged miatt!
2019. dec. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%

Jobb helyeken ilyen van: https://www.youtube.com/watch?v=z6_0bWAvt4g

Itthon ilyen nincs! Úgy marad.

2019. dec. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
32%
Targoncával felemelnek, bent állsz a villára rögzített kalodába (ennek is szabályai vannak). Akkor letudod takarítani, Ez a leggyakoribb megoldás, mert ahol raktár van ott targoncának is lenni kell.
2019. dec. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!