Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy ingatlan tulajdonos a kerítésétől fél méterre balesetveszélyes útakadályokat rak ki az útpadkára?

Figyelt kérdés
Egy keskeny mellékutcában az elhaladó autóknak a padkára kell húzódni hogy elférjenek egymás mellett. Az egyik ház előtt lebetonozott oszlopok és terméskövek vannak, mert a tulajnak nem tetszik ha valaki a háza előtt húzódik le az út szélére. Gyenge a közvilágítás, ha éjszaka valaki nem veszi észre akkor rendesen felnyársalja az autója oldalát.
2019. dec. 16. 00:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Aki éjjel neki megy a NEM az úttesten található tárgynak az nem a látási viszonyoknak megfelelően közlekedik.
2019. dec. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérvényezd az önkormányzatnál, hogy egyirányúsítsák az utcát.

Addig is lekenheted valami fényvisszaverő festékkel.

2019. dec. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen megértem. Azért csinálja, hogy ne menjenek neki a kerítésének.

Ha egy keskeny mellékutcáról van szó, akkor remélhetőleg nincs nagy forgalom, tehát ritkán kell lehúzódni pont ott. Ill. kicsi az átmenőforgalom, tehát mindenki szépen megtanulja, hogy ott ez van kirakva és nem megy rá.

2019. dec. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

#1 Tökéletesen leírta. Ha képes lennél nekimenni, ne vezess.

Viszont, ha közterület akkor a helyi önkormányzatnál bejelenteted a közterületekért felelős szervnél aztán valami két naplopó kimegy vegzálni a tulajdonost, mert lehet hatalmaskodni

2019. dec. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Speciel én is szeretek rendezett környezetben élni és ebbe az előkertem is beletartozik. Aki lehúzódik az útpadkára, az sarat dagaszt, növényeket károsíthat, stb. Az egyetlen jó megoldás jól láthatóan jelölni a veszélyt, pl. a fent említett fényvisszaverő festékkel.
2019. dec. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
27%
#5: Ettől még továbbra is törvénytelenül jársz el.
2019. dec. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

Út és út közt különbség van.

Ha csak egy sáv van aszfaltozva, akkor találkozásnál kénytelen egyik vagy mindkét kocsi lehúzódni. És meg is teheti jogszerűen, mert az útpadka az út része. Lehet persze bosszantó az ott lakóknak, de jobb megoldás egyszerűen nem létezik.

Senki nem tehet az út közvetlen közelébe olyan akadályt, ami balesetveszélyt idéz elő. Már csak azért se, mert közterületről van szó.

Ilyen keskeny út esetén az út fenntartója minden esetben az önkormányzat, náluk lehet panaszt tenni a közveszélyokozás miatt.

2019. dec. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%

Valahol pont az önkormányzat helyezett el nem az útpadkára, hanem az úttestre beton növénydézsákat (két tézsával "sikánokat" létrehozva, kifejezetten a forgalom lassítása céljából, hogy ne is lehessen a lakó-pihenő övezetre engedélyezettnél gyorsabban menni. Egyszerre csak egy autó fér el, a szembejövőknek meg kell várni egymást.

Lehet hogy feljelentés esetén nem büntetés lesz a vége, hanem további önkormányzati betontömbök, mert hogy milyen jó ötlet volt a kedves tulajdonostól...

Csak egy példa:

[link]

2019. dec. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%

Teljesen megértem a telek tulajdonosát!

Én is raktam sziklákat, ezzel védve a területemet, amit 20 éve én gondozok, nem a türelmetlen autósok.

Az én területemen senki sem fog rodeózni!

2019. dec. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Jogilag: az útkezelő az illetékes, a szomszéd nem betonozhat oda semmit
2019. dec. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!