Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol lehet bejelenteni Budapest...

Hol lehet bejelenteni Budapesten ha egy utcában egy vagy több ingatlan tulajdonos előtt már 1-2 méter széles dzsungle nőtt a kerítésén kívűl ami akadályozza a közlekedést is?

Figyelt kérdés

Két autó már régen nem fér el egymás mellett, de mostanában már egy autóval is azon kell filózni, hogy melyik oldalon fog kevésbé karcolni a növényzet, hogy inkább ott súrolja a néhol 2-3 méter magasra nőtt gaz a gépjármű oldalát.


Én bejelentettem ezt a kerületi önkormányzaton, és a válasz az volt, hogy azon a szakaszon ahol az ingatlanok az önkormányzat tulajdonában vannak ott le fogják nyírni a gazt és kész a többivel nem törődnek.


Valóban, egy szakaszon lenyírták, most már nem 2 hanem csak 1 méter széles ott a gaz, de a többi részen az utca még mindig egy szafari parkra emlékeztet ami szép, szép, csak éppen a közlekedés megy nehézkesen és ha ezen a szakaszon egy másik jármű jön szembe akkor előfordult már, hogy vagy nekem, vagy a másiknak egy kicsit tolatnia kellett.



2015. aug. 31. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:

ott, akié azon szakasz tulajdonjoga..tehát vagy kerület, vagy főváros..

van olyan kerületi szabályozás is, hogy a kerítés és az úttest közötti sávért az adott ingatlan tulajdonosa felel..

tehát járdasöprés az úttestig, kutyaszareltakarítás, fűkaszálás..stb..

például a XI kerületben..


egyébként így nem lehet kommunikálni ezekkel..

tértivevényes levél az adott út tulajdonosának, kerületi, vagy főpolgármester részére...aztán írásban megküldik, merre van az előre...na azzal a papírral már lehet valamit kezdeni..de egy telefonra hivatkozni, vagy egy ismeretlen ügyintézőre...az komolytalan..


a levél hatására lenyírják a füvet..

2015. aug. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, valóban nem tértivevényes levélben kértem meg az önkormányzatot hanem emailben elmondtam nekik hogy mi a probléma és, hogy kihez forduljak ezzel, megkaptam a nevet, írtam neki, válaszolt is, hogy intézkednek, rá két hétre kaptam azt az emailt egy ügyintézőtől, aminek a tartalmát már megírtam az itt feltett kérdésemre.
2015. szept. 1. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!