Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Veszélyes úgy reggel kocsiba...

Veszélyes úgy reggel kocsiba ülni, hogy az éjjel nem alszok semmit?

Figyelt kérdés

Holnap hajnalban kocsiba kellene ülni, de nem bírok egyszerűen elaludni. Oké, hogy feküdjek le, fejezzem be a gyakorizást és aludjak, de én korán fekvő vagyok és tudom magamról, ha éjfélig nem bírok elaludni akkor már abszolút nem is fogok tudni.

Ha nem mennék holnap sehova nem írtam volna ki a kérdést, hanem hasznosan tölteném a maradék időt, de muszáj mennem.

Esetleg hangos zene kocsiba, indulás előtt hideg zuhany segíthet?

Ritka alkalmak egyike mikor így vagyok, de ez most nagyon rosszkor jött..

18/f


2019. dec. 27. 23:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de ha lefekszek és becsukod a szemed az is segít, én ezt taktikai szundinak hívom, így szoktam 1 óra alatt kipihenni magam.
2019. dec. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
A hideg zuhany csak rövid ideig segít. Mekkora útra mész? Én mentem 1200 km 4 óra alvás után, amikor nagyon gáz volt megálltam fél órát sunyni. Az is sokat tud segíteni ilyenkor.
2019. dec. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#2 Ohh, nem nagy dolog...

Oda vissza 100km

2019. dec. 28. 00:27
 4/16 anonim ***** válasza:
Te tudod, hogy hogy bírod, ha egy éjszaka kimarad az alvás. Nekem egy ébren töltött éjjel ennyi idősen nem számított. Most is csak azért baj, mert rendszeresen nagyon keveset alszom, és ha még az a kevés is kimarad, az már gáz. Szóval ezt neked kell tudnod. De pl a koffein elég jól ébren tart egy ideig.
2019. dec. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igazából többször volt már, hogy virrasztottam, mivel nagy horgász vagyok a faterral, így többnapos túrákat is átvészelem 1-2 óra alvással és extra koffeinnel.

Vezetni soha nem vezettem még így viszont, csak úgy döntöttem akkor, hogy 3-ig pihentetem a szemem, 3 óra fele veszek egy hideg zuhanyt, megiszok 2 csésze kávét és délután 2-ig valahogy kibírom. Annyi, hogy nem egyedül megyek hanem tele kocsival így társaság is lesz.


Válaszokat köszönöm szépen :)

2019. dec. 28. 00:45
 6/16 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
67%
Akkorw nemcsak magadat veszélyeztetés Hanem az utasait is...
2019. dec. 28. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Friss jogsival nem merném bevállalni.

Így, hogy már túl vagyok pár dolgon és tudom mire képes a szervezetem (volt, hogy 18 órát vezettem 26 óra ébrenléttel), így az az 50-100 km meg se kottyanna egy átvirrasztott éjszaka után sem.

25/F

2019. dec. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg hogy faradt leszel e reggel.

En mindig tudok aludni este de van amikor keveset alszok de 50km-t siman levezetek.

2019. dec. 28. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm, ne autóvezetés közben próbáld ki, hogy mit bír a szervezeted!
2019. dec. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szomszéd 1600 kilométert vezetett Németországba éjjel úgy, hogy nappal nem aludt semmit. És egyben. Németországban már pofozgatnia kellett magát, hogy ne aludjon el (és Németországban nyilván nem 130-cal ment).


Ha nagyon gáz, akkor egy arcmosás is tud segíteni út közben (pl. kék kútnál, vagy ásványvíz). Energiaital/kávé?

2019. dec. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!