Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A körforgalomban ha egyenesen...

A körforgalomban ha egyenesen akarok haladni és a második sávban hajtok be a körforgalomba akkor a körforgalom elhagyását az első vagy a második sávból kell elvégezni?

Figyelt kérdés

Romániában ha a második sávban hajtok be a körforgalomba és egyenesen akarok haladni akkor kihajtáskor a második sávot kell válasszam jelezve a kihajtási szándékot és megadva az elsőbbséget az esetleg első sávban haladóknak.

Magyarországon is így van ez vagy előbb az első sávba kell áttérni?



2020. jan. 12. 11:03
1 2
 1/14 dirtboy ***** válasza:
100%

nehezen érhető így hogy te korforgalomban egyenesen akarsz haladni. ilyen lehetőség nincs.

olyan van hogy nem az első lehetőségnél akarsz kihajtani.

itt úgy van hogy ha belsőben haladsz és a második lehetőségnél ki szeretnél menni akkor előtte ki kell sorolni.

sok helyen záróvonal is jelzi hogy ha bent vagy még mindig akkor már neked tilos kijönni,előtte kel átsorolni.

2020. jan. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Ebben az esetben célszerűbb már eleve a körforgó külső sávjába érkezni és lehetőleg ott is maradni így nincs probléma a kihajtással. Viszont ha kétsávos útra vezet rá a körforgalom akkor teljesen mindegy, haladhatsz a belsőben is, mert onnan is nyílik egy sáv amely arra vezet csak légy körültekintő és ügyelj arrra, hogy a belsőbe érkezz amint elhagytad a körforgót.
2020. jan. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 qkker1 ***** válasza:
63%
Inkább rajzold le, azt talán könnyebb lesz értelmezni!
2020. jan. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%

Elolvastam a KRESZ ide vonatkozó részét, de nem lettem okosabb. Román és szlovák gyakorlat szerint, ha az első lehetőségnél hajtasz ki, akkor a külsőből kell megtenni. A tovább autózást nem díjazzák a többiek.

A második sávból a jobbra indexelőnek van elsőbbsége. Nem tudtam, és mindkét országban élénk dudálás magyarázták el, amikor külsőben mentem, és a sávot a kihajtani szándékozót nem engedtem ki. Nem tahóságból!

2020. jan. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Itt van egy videó. Itt mondjuk a harmadik kijáraton megy ki az oktató de itt is a belső sávot válassza. Minden esetben amikor a második sávon hajt be a második sávról hajt ki.


[link]

2020. jan. 12. 12:30
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A videó nem magyarországi. Máshol más szabályok és gyakorlat lehet, mint írtam.
2020. jan. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Itt van egy animáció is.

Azért tettem fel a kérdést mert Magyarországon is kell majd vezessek és nem akarok problémát a közlekedésben. Szeretném tudni, hogy van-e különbség a két jogszabály között és pontosan mi a különbség.


[link]

2020. jan. 12. 12:37
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Romániában (itt élek) annyi a különbség, hogy mi körforgalom előtt is kell jelezzünk. Más minden ugyanúgy van, mint egész Europában. Elöre bármelyik sávból mehetsz, jobbra a külsőből, balra a belsőből. Ennyi az egész. Amúgy Romániában és Magyarországon is fordulhatsz balra akár a legkülső sávból is, csak ez rendkivül veszélyes és logikátlan.
2020. jan. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon csak a külső sávból hagyhatod el a körforgalmat. (Hacsak az útburkolati jelekből más nem következik.)
2020. jan. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válasz a pontos. Magyarországon a többsávos körforgalmat kizárólag a külső sávból hagyhatod el, kivéve, ha útburkolati jel engedi meg, hogy a belsőből is megtedd ezt. Ilyen esetben viszont a külső sávból nem engedik az útburkolati jelek és a forgalomtechnikai kialakítás sem a továbbhaladást a körforgalomban.


Megjegyzem, ha idehaza mindenki szabályosan használna a körforgalmakat és csak akkor sorolna a külső savjaba, ha ki akar hajtani, akkor gond nélkül lehetne alkalmazni a romániai gyakorlatot - ami ugyebár nagyobb kapacitást is jelentene.

2020. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!