Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lett egy gyorshajtási bírságom...

Lett egy gyorshajtási bírságom. Érdemes fellebbeznem? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Este 10 után belementem egy traffipaxba, lakott területen beül, a megengedett legnagyobb sebesség (50km/h) helyett 79km/h-val. Erről kaptam egy 45 000Ft-os csekket. Megnéztem a szabálysértésről készült felvételeket az erre fenttartott hivatalos weboldalon, és 3db kép készült. Ebből az elsőn látszik a forgalmi rendszám, de a sebességem nem. A másodikon sem a rendszám, sem a sebesség nem látszik. A harmadik képen látszik a sebesség, de a gépjármű rendszáma nem. A három képből a gépjármű tipusa egyiken sem beazonosítható. Hátulról mértek be, gyakorlatilag csak fénypacák láthatók. Soha nem büntettek még meg, nem vagyok jártas a témában.


Érdemes fellebbeznem?


A témában jártasabb, tapasztaltabb emberek válaszát, és az értelmes és hasznos hozzászólásokat előre is köszönöm!



2020. jan. 30. 01:06
1 2
 11/20 D. Brasco ***** válasza:
100%

"Soha nem büntettek még meg, nem vagyok jártas a témában."


Mindog van egy első alkalom.....

2020. jan. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Szép vagy ám,80-al tudsz menni városban de ha elkapnak akkor már sír a szád.

Még ha igazat is adnának nem érné meg az elcseszett időt és plusz pénzt.Több mint 30-al többel mentél a megengedettnél,vállald a következményeket.

2020. jan. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted a három képből és az időpontok egymásutániságából nem rakható össze, hogy ugyanarról az egy járműről van szó? Te magad is elismered, hogy gyorsan hajtottál. Rendszám alapján be is azonosítottak, hogy te voltál az. Számomra abszurd, hogy ezek után még azt gondolja valaki, hogy nem is ő van a képeken.
2020. jan. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
akkor érdemes fellebbezi hogyha egyik képen sem látszódik a rendszám. Tapasztalat hogy kétes esetekben a bírók szeretnek az állam pártján állni.
2020. jan. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha sikerülne is, az többe kerülne neked mint maga a bírság, mert bíróságra járkálás, ügyvéd, stb..

Egyébként nincsen semmi baj, belefér az ilyen. Nem lehet mindig 50-el menni, ráadásul ha forgalom se volt akkor meg pláne.

Engem egyszer a parkoló őr azért akart megb*szni mert mozgássérült parkolóba be mertem állni 2 percre míg veszek ki az ATM-ből pénzt. Pedig még direkt résnyire az ajtót is nyitva hagytam, hogy látható legyen, hogy mindjárt húzok innen. Elmondtam az őrnek mikor oda jött, hogy 2 percre álltam meg már itt se vagyok, aztán mikor láttam, hogy őt ez hidegen hagyja, beültem a kocsiba és simán elhajtottam. Őt meg ott hagytam szó nélkül. Ez 1 hónapja történt, azóta se lett belőle semmi.

2020. jan. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
71%
#15 Eleggé el vagy tévedve,lehet mindig 50-el menni városban is,nem azt mondom hogy én sose mentem fölötte és mindenki ment már de ez nem jó kifogás.És arról ne is beszéljünk hogy mozgássérült parkolóba mekkora parasztság beállni.
2020. jan. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

#15

Hát ne haragudj de kb 2 perc erejéig nem teremtek magamnak 10-20 perc kardió edzést. Az egész utca tele volt parkoló autókkal, egyedül a mozgássérült hely volt szabad, azt ne mondd, hogy ebben az esetben te nem álltál volna meg ott... Mint írtam szándékosan ajtó is nyitva volt, hogy feltűnő legyen, hogy máris húzok innen. Nyilván ha észre veszem, hogy egy olyan személy akinek ez a hely fenn lett tartva keresgéli a parkoló helyet magának akkor intek neki, hogy ne menjen sehová már húzok is onnan azonnal és leállhat. Semmi rossz szándék nem volt benne.

2020. jan. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
77%

#17


Ha felvétel készült róla, és feljelentenek, hiába hivatkozol bármire. Elég kemény a büntetés.


Én is megálltam mozgássérült parkolóban, kint volt az engedély. Ezzel együtt a rendőrök megvárták amig visszatért a kocsiba az "engedélyezett", s közben többször elmondták, hogy mennyi lesz a büntetésem.

Ha úgy készül a fénykép, hogy te nem látszol rajta, helyszíni bírság 50 ezer, büntetés 100 ezer forint. Ha látszol rajta, fellebbezhetsz, hogy csak annyi időre álltál meg amíg /be/kiszálltak a kocsiból.

2020. jan. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
0%
Valaki írta, hogy néha elengednek 50%-ot. El kell szomorítanom mindenkit, az ÁKR nem ismer ilyet, nem csökkentik a bírság mértékét (közigazgatási bírság). Amúgy én simán megfellebbeztem volna, ennyi erővel bárki felteszi az én autóm rendszámát a sajátjára, furikázik vele, én meg fizessek... Ha a kép éjszakai és abszolút nem ismerhető fel a jármű egyébként, tehát se szín (fekete-fehér az éjszakai kép), se típus, vagy valami egyedi ismertető jel a járműre vagy a típusra vonatkozóan, én megfellebbezném és valószínűleg megszüntetnék. Ne felejtsük el, hogy ez egy teljesen automatizált rendszer, nincs benne emberi tényező, így előfordulhat a hiba. A rendszer néz egy rendszámot, az alapján lesz egy üzembentartó. Olyanokról is hallani, hogy nappali felvételen más rendszámot ismert fel a rendszer, mint ami a járművön volt, nem nézi senki, majd utólag a tévesen megbírságolt üzembentartó jogorvoslattal él oszt’ jónapot, kb így lehetnek vele.
2020. máj. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Rendkívül indokolt esetben 50 %-ig elengedhetnek. Az én esetem bizonyíthatóan "rendkívül indokolt" volt.
2020. máj. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!