Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a helyzetben elsőbbsége...

Ebben a helyzetben elsőbbsége van a villamosnak?

Figyelt kérdés
Debrecenben, úttesten haladva egyenesen, a nekem jobbra levő villamos pályán egyenesen közlekedik a villamos. A kereszteződéshez érve, én jobbra kanyarodok, a villamos pedig egyenesen halad tovább. Ebben az esetben megvárom, amíg a villamos elhalad egyenesen mellettem, majd ezután keresztezve a villamos pályát jobbra fordulok?
2020. febr. 21. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Persze. Te keresztezed az ő útját.
2020. febr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
84%
Ebben a helyzetben bármilyen járműnek elsőbbsége lenne, kerékpárnak is.
2020. febr. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igy közlekedtem eddig, csak megerősítés képpen kérdezem, mert volt aki rám dudált, miközben jött mellettünk a villamos.
2020. febr. 22. 13:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben a villamosnak van elsőbbsége, mivel a jobbra kanyarodásoddal keresztezni fogod a melletted egyenesen továbbhaladó villamos útját. Nyilván nem az egyenesen haladó villamos fog megállni, hogy átengedjen maga előtt.


A Nagyerdei körúton láthatsz ilyet, amikor az Egyetem tér felé szeretnél jobbra kanyarodni.


Dudálni ilyenkor tipikusan az elmebetegek szoktak. Abból meg van elég. Biztos siet, és feltartod azzal, hogy betartod a KRESZ-t.

2020. febr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek! Igen, ott van ez a szitu, a körforgalom előtt.


Kétszer is volt már, hogy rám dudáltak. Emiatt kérdeztem rá, hogy esetleg én tudom-e rosszul.

2020. febr. 23. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!