Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kamera alapjan mire buntethetnek?

Kamera alapjan mire buntethetnek?

Figyelt kérdés
Ha jol tudom van a véda rendszer. Van esetleg más fajta is, es honnan lehet ezeket felismerni.
2020. márc. 5. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Kamera alapján semmire. Sebességmérő alapján kaphatsz. A Véda sebességet figyel. Autózni nem a rendőrnek kell, hanem mások és saját biztonságának szem előtt tartásával. Mi olyan sürgős?
2020. márc. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jah rosszat nem csinaltam.... Csak lattam par kamerát és erdekel.

Volt egy fehet a lampa oszlopának szélén

Egy fekete pici gömb a lampa mellett....

Nincs regota jogsim es azért erdekel. Hogy melyik nézz... Eddig csak a veda ról hallottam, csak nem tudom hogy az melyik...

2020. márc. 5. 12:25
 3/4 A kérdező kommentje:
Amugy próbálok jó kisfiú lenni a felnottek között, neha nehéz rutin nélkül... De eddig tobb kedves emberrel talalkoztam. Ma mondjuk majdnem megaltam a vacin a piros lámpánál csak az nem nekem szólt :) ugy hogy nem sietek... Ezert indulok minden hová 15 percel hamarabb....
2020. márc. 5. 12:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Kamera alapján bármilyen szabálysértésre büntethetnek, amit elismersz utólag, vagy pedig megállítás vagy menetlevél alapján bebizonyosodik, hogy személyesen te voltál a sofőr.

Ha viszont nem állítanak meg, és nem is ismered el utólag, hogy te voltál, akkor kizárólag az objektív felelősség hatálya alá eső dolgok miatt küldhetnek csekket. Vagyis, kiküldhetik bármi miatt, csak te azt mondod, hogy nem te vezettél, hanem egy családtagod, akire nem vagy köteles vallani, és ennyiben marad a dolog. Objektív felelősség alapján viszont az üzemben tartó mindenképpen fizet, kivéve, ha rávall a valódi elkövetőre (és bizonyítani is tudja), mert akkor ő fizet.

Ebben a cikkben lévő felsorolás kb. helytálló még ma is:

[link]

De itt a mellékletekben utánanézhetsz:

[link]

2020. márc. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!