Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha Magyarországon szerzek...

Ha Magyarországon szerzek jogosítványt azt Németországba nem fogadják el?

Figyelt kérdés
Lassan 4 éve Németországban élek. Szeretném letenni a jogosítványt,de itt nincs lehetőség magyar nyelven tanulni és a német annyira még nem megy,hogy bele merjek vágni.Most itthon vagyok a 4hónapos kislányommal,így lenne időm arra,hogy M.o-ba tegyem le,viszont itt elvileg azt nem fogadják el. Létezik valamiféle megoldás erre?
2020. márc. 13. 07:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Először is ,azt nem mondtam,hogy nem beszélem a nyelvet. Mindent egyedül intéztem,iskola beíratás,orvos,hivatali ügyek. Viszont a kreszt azt pontosan kell értelmezni és ehhez még nem érzem elég erősnek a német tudásom...

Az elméleti oktatást online le tudom,vizsgázni haza megyek. Mivel jelenleg itthon vagyok még a pici babámmal,így a többi sem akadály,mert addig anyuméknál lennék. Viszont ha magyarba leteszem a jogsit és itt németbe vezetek és belecsúszok egy igazoltatásba akkor mi történik?

2020. márc. 13. 11:54
 12/15 D. Brasco ***** válasza:
0%
Semmi!!Megis mi történne?!?!Ha van érvényes vezetői engedélyed az mindenhol érvényes.Es mint mar irtam ha ennyira zavar akkor majd honositod.
2020. márc. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
85%

Adott esetben újra kell vizsgáznod itt Németországban.

De eleve a kressz annyira nem bonyolult, rengeteg török meg egyéb külföldi szerzi meg itt a jogosítványt igen csekély német tudással, szóval szerintem neked is menne, és akkor legalább érvényes jogosítványod lesz

2020. márc. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 qkker1 ***** válasza:
79%

"Pontosítók...Elvileg ott tehetem le a jogosítványt ahol életvitel szerűen élek."


Ez így igaz, ha nincs magyar vezetői engedélyed, és német lakcímed van, akkor csak Németországban vizsgázhatsz. Pár helyen van magyar nyelvű oktatás, de vizsgázni németül kell.

2020. márc. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Alex Fly ***** válasza:
Pontosítsunk: a Magyarországon megszerzett vezetői engedély minden további nélkül ugyanúgy érvényes a BKE összes tagállamában. Máshol lehetnek egyéb feltételei is...
2020. márc. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!