Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autó-balesetet szenvedni...

Autó-balesetet szenvedni mennyire sokkoló érzés?

Figyelt kérdés

Most nem egy kis koccanásra gondolok, hanem pl. hogy magadhoz térsz ahogy tűzoltók vágnak ki a kocsiból stb.

és mentősök ébresztgetnek stb. egy súlyos ütközés után.


Mire gondoltál közben? Félelem, zavarodottság, mit érzel közben?



2020. márc. 15. 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
ne tudd meg soha. Feldolgozhatatlan.
2020. márc. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

# 1


Neked volt ilyen baleseted?

2020. márc. 15. 09:28
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
belémhajtottak hátulról..a nejem a mai napig nem mer arra menni. én csak félek.
2020. márc. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
2016 decemberében egy előzés után megcsúsztunk, és lesodródtunk az útmenti kerékpárútra, majd belecsattantunk egy faoszlop betonaljába. Senki sem sérült meg, légzsákok sem nyíltak. Nekem mégis nagy trauma volt, esténként nem tudtam aludni, folyton csak gondolkodtam, kocsiban is féltem egy darabig. Március-április körül éreztem azt, hogy már nem félek (annyira) a kocsiban. És ez viszonylag egy kisebb baleset volt..
2020. márc. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Nekem egy koccanáson volt , nekem jöttek a parkolóba, csak a festék jött le, de az a mentális harc ami a fejembe volt, megmaradt. Pont gondoltam rá, hogy elállok, nem is azzal a kocsival kellett volna mennem, nem is abba a boltba. Ha egy balesetem lenne az még durvább lenne biztos, abból nehezen jönnék fel. Sajnálom azokat akik ilyet megélnek. :(
2020. márc. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

Nem adták meg az elsőbbséget jobbról és telibeverték a haver gépét. Én a jobb egyben ültem az öv pedig nem volt becsatolva.

Az első ütésnél lefejeltem a szélvédőt. A második ütést a szemközti betonkerítés okozta, ami nullára fékezte az autót én pedig derékig kiestem belőle a szélvédővel együtt. Akkora ütést kaptam a homlokomra, hogy 4 centi szélesen szétrepedt és több percig nem voltam magamnál. Nem kellett ugyan kivágni, de a mentők elvittek agyrázkódás és belső sérülések gyanúja miatt.

Ezzel megtanultam, hogy akkor van elsőbbséged ha megadják és az autó sem véd meg mindentől!

Ja, és csak defenzív módon vezetek azóta.

2020. márc. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem emlékszem a balesetre, hátulról belémjöttek, majd a kórházban ébredtem. De mikor felébredtem azt sem tudtam ki vagyok, milyen év van, mit keresek ott, hol vagyok és mi történt. Mivel nem emlékszem semmire így nem is akkora trauma.
2020. márc. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne tudd meg azt az érzést soha,soha.
2020. márc. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Rezesova tudja..
2020. márc. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem személyes tapasztalatom csak az, hogy a biztonsági öv helyén iszonyúan fáj. tiszta lila a mellkasom és a hasam. egy kereszteződésnél a vácin 50-el mentem, és oldalról a piroson áthajtva a hátsó kerekemet kapta el valaki balról. megpördültem és pont úgy érkeztem a szemközti sávba, hogy én 50-el, és szembe is 50-el frontálisan elkaptam egy kisebb suzukit. nagyon fura érzés volt. úgy éreztem, hogy minden csontom megmozdul és odébbhalad. olyan furán érzéketlenné váltam, mozogni sem tudtam, nem éreztem semmit. elöntött a forróság, de akkor már a tűzoltők szedtek ki. a mentőautóban semmi nem történt igazából, mert végig magamnál voltam. csak "nyugtatóztak". 2 hétig nem mozoghattam, mert annyira megsérültek a belső szerveim. Aztán kihevertem, de még most is 3 év után látszik a nyoma a biztonségi övnek. amúgy örött a kulcscsontom. mert ott rántott az öv.
2020. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!