Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sávváltáskor is ki kell nézni...

Sávváltáskor is ki kell nézni a b oszlop felé?

Figyelt kérdés
"Hivatalosan" mint a vizsgán. Megfordulásnál és kanyarodásnál egyértelmű.
2020. márc. 16. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Én a városban, vagy sűrűbb forgalom esetén azért oldalra pillantok, nem azért, mert kell, hanem mert így a holtteret is kicsit megpillanthatom.
2020. márc. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Igen, ki kell.
2020. márc. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Igen, mindig.
2020. márc. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Ha tudsz enélkül is biztonságosan sávot váltani, akkor nem kell.
2020. márc. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tükörből nem veszed észre, hogy melléd jött egy motor és halad veled párhuzamban. Ha nem nézel be a holttérbe, akkor sávváltáskor elcsapod! Vagy gondolj a három vagy több sávos utakra, ahol tükörből nem triviális követni a mögöttes forgalmat. Bármikor válthat valaki úgy sávot, hogy a holtteredbe kerül melléd és te észre sem veszed.
2020. márc. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Teherautóban forgathatod a fejedet, semmivel nem fogsz többet látni. Annyi a titok, hogy jól be kell állítani a tükröket, figyelni kell a mögöttes forgalmat és nem szabad hirtelen, ész nélkül sávot váltani.
2020. márc. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

nekem az oktatom szemléltette...

mondta (2 sávos úton): nézz bele a tükörbe és mond meg hogy milyen autó van legközelebb.... (belenéztem láttam egy pirsat.....)

mondom neki: piros

ő annyit mondott hogy ha felnézek akkor láthatok egy sárgát is... és tényleg ott volt....

a holtereket érdemes ellenőrizni, sokat segít....

2020. márc. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!