Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Defektes abroncsok hány %-ban...

Defektes abroncsok hány %-ban javíthatóak?

Figyelt kérdés

Sajnos az egyik gumi javításra szorul, pirosat kaptam amikor lassítanom kellett és ekkor már hallottam a sziszegést, szerencsére 1km-re lakok így mire teljesen leengedett addig már parkolt az autó, a másik probléma 2012-es gyártásúak, legkésőbb hétfőn tudom meg hogy kell-e cserélni vagy orvosolható-e a hiba.

A javítással anyagilag jobban járnék, teljes garnitúra meg húzós lenne, a jelenlegi abronccsal is alig futott az autó. Más mintázatú gumi meg ront a menettulajdonságokon nem?


2020. máj. 9. 18:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Vegyél egyet ugyan ilyet és jó az.

Mert akkor gondolom legyalogoltad mire haza értél.

2020. máj. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
50-50% vagy igen vagy nem.
2020. máj. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

Nyolc éves.

Nincs min gondolkodni, nem csak a futott km számít.

Csak anyagilag járnál jobban, de a menetteljesítményt, és a biztonságot is befolyásolja.

Most csináltasd meg, vagy vegyél egy ugyanolyan használtat, de kezdj el gyűjteni.

A saját, és mások biztonsága érdekében.

2020. máj. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem javíttatunk gumit! Csere!
2020. máj. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ebből a fajtából már nem kapni csak az újabb verziósat.
2020. máj. 9. 18:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha a szerkezet nem sérült, akkor javítható. Ezt látatlanban nem lehet megmondani, el kell vinni egy gumisműhelybe.
2020. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
8 éves gumi, b@_szki. Már rég le kellett volna cserélni. Még megfelelő állapotú gumit ha lehet, akkor érdemes javíttatni defekt után, de egy ilyen öreg gumit a kukáig szabad csak elvinni. Normális gumis ezt el se vállalja.
2020. máj. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7

Nem egyforma az anyagi helyzetünk, ezek szerint.

Én úgy nőttem fel hogy ami menthető azt használjuk/javítsuk legalább 1x. De nem lettem ettől proli skót.

88e lenne egy új garnitúra nyári, és ezen felül még amennyiért felszerelik, ősszel vettem téli garnitúrát, szóval egy ekkora összeg nem fér bele.

Ha 400-500 ezret keresnék, nem ragaszkodnék a mókoláshoz.

2020. máj. 9. 20:10
 9/12 anonim ***** válasza:

A futófelületet szinte bármelyik gumis megjavítja, ha a szerkezet nem sérült. Az oldalfal macerásabb, sokan nem vállalják. Egyszer nálam a futófelület széle, a sarok lyukadt ki, azt csak olyan műhely vállalta, ahol profi vulkanizáló gép is volt, őket több kisebb gumis is ajánlotta ilyen sérülésre. A guminak a felnivel érintkező részét, a belső peremet tudtommal nem javítják.

Nem minden a kor, én most cseréltem le a garnitúrát kb 10 év után, mert kezdett kirepedezni az oldalfala. Egyébként garázsautó, volt a gumikban kb 30ezer km.

Nekem ne mondja senki, hogy ő lecseréli 5 év után a 15ezret futott gumit az autóján és kukázza a régit.

2020. máj. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A gumis meg tudja vizsgálni milyen állapotban van és hogy érdemes-e ezzel foglalkozni még. Én 5 évente úgy cserélem a gumikat, hogy eladom, így relatív olcsón meg lehet úszni az új garnitúrát. Ha többet várnék vele, akkor még potom pénzért sem vinnék el...
2020. máj. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!