Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogosítványhoz kell vérvétel?

Jogosítványhoz kell vérvétel?

Figyelt kérdés
Valahol azt hallottam hogy a jogsi előtt lesz ilyen egészségügyi alkalmassági vizsga. Látás, vérvétel hasonlók. Igaz ez?

2020. máj. 13. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Orvosfüggő.
2020. máj. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
A háziorvosodhoz kell menni. Ő dönti el. Általában akkor szokták, ha van valami krónikus betegséged. Vagy ha nagyon régen voltál orvosnál és nincs rólad semmi frissebb infója.
2020. máj. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Pl. a vérképből látja a háziorvos az alkoholizálásod.
2020. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyi volt az orvosi vizsgálat, hogy bementem az orvoshoz, mértek egy vérnyomast aminek értéke nagyon magas lett, de nem foglalkoztak vele. Kezembe nyomták a papírt, csinálhatom a jogsit :)


Szóval ez a vérvétel baromság.

2020. máj. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat jöhetnek még! De a szemészetre kell menni?
2020. máj. 13. 14:43
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

Ott van a válaszokban, a konkrét esetben is: orvos függő. Van, aki szinte mindenkit elküld valamilyen szakorvoshoz, hogy fedezze magát; van, aki szinte senkit; és van, akinél esetfüggő.


Például, mivel nekem 2. alkalmassági csoportú alkalmasság kellett és a háziorvosunknak nem volt üzemorvosi engedélye, évtizedekig a területi Regionális Foglalkozás-egészségügyi Központba jártam alkalmassági vizsgálatra. Mivel nem voltam beteg, évtizedekig nem találkoztam a háziorvosommal. Mikor néhány éve már ő is végezhette a vizsgálatot, a 32 km-re levő intézet helyett hozzá mentem, kb. 400 m-re. Mivel fogalma sem volt az egészségi állapotomról, elküldött teljes laborra, EKG-ra, hasi ultrahangra. A vizsgálati eredmények kiválóak lettek, gond nélkül megadta az alkalmasságit.

A fiam tartós egészségi rendellenességére folyamatosan gyógyszert szed, rendszeres időközönként szakorvosi ellenőrzésre jár. Mindezek alapján a háziorvos ismeri az állapotát, külön vizsgálatra küldés nélkül rendszeresen megkapja az alkalmasságit.


A látásvizsgálatot is a háziorvos végzi. Ha nem felelsz meg a követelményeknek (látásélesség, színlátás, térlátás stb.), akkor küld szakorvoshoz, mert szakorvos döntheti el, hogy alkalmas vagy-e, ha igen, akkor milyen feltételekkel, korlátokkal. (Például, van olyan bejegyzési lehetőség a vezetői engedélybe, hogy nappali vezetésre korlátozott.) Ha a vizsgálatai alapján megfelelsz, akkor miért küldene szemészetre?

2020. máj. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vérnyomást mértek, ott nézték a szemem. Vagyis olvasni kellett a tábláról.

Valóban orvos függő.

Az én dokim rendelője akkor kapott hordozható EKG-t.

Persze, hogy rámrakták, mert kellettem a korom (32 ) miatt a statisztikába. Persze, hogy ezen felspanoltam magam és produkáltam egy 140 es vérnyomást amit a doktornő 5 perc múlva újramért amikor már csak 105 körül volt. Mondtam is neki, hogy az EKG miatt izgultam. Ennyi volt. Meg kérdeztek ezt azt.

2020. máj. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!