Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tegyek ha elfelejtettem...

Mit tegyek ha elfelejtettem vezetni?

Figyelt kérdés

5 éve nem vezettem már, mivel nem volt rá szükségem és most úgy érzem mintha minden ezzel kapcsolatos tudást kisöpörtek volna a fejemből. Elképzelhetetlennek tartom, hogy most bepattanjak egy autóba és szalonképesen közlekedjek vele, hiába van jogsim. A kresztáblák jelentései sincsenek már meg, meg az autó kezelése is gondot okozna.


Arra gondoltam, hogy benyalom újra a kresz könyvet plusz a párom felajánlotta hogy gyakorol velem valami kevésbé forgalmas helyen szerintetek ez elég lehet, hogy újra vissza rázódjak? Vagy esetleg megint oktatóhoz kéne járnom?


Előre is köszönöm a tanácsokat.


23/N



2020. jún. 2. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj, gyakorolj.

Megkopik a nem használt képesség, de azért nem nullára.

Pl, ha valaki megtanul kerékpározni, de éveken keresztül nem ül biciklire, amikor ismét kerékpározni kezd, igen bizonytalannak érzi a két keréken közlekedést, de azért az alapokat nem felejtette el.

Az autó veszélyesebb, sokkal nagyobb a felelősség, de azt sem nullára felejtted el.

Akkor menj oktatóhoz, ha bebizonyosodott, kevés az, amit a párod segíteni tud.

2020. jún. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy biztos a tudásodban, akkor inkább azt javaslom, vegyél pár órát egy oktatóval. Az a gond, hogy hiába mész kevésbé forgalmas helyre a pároddal, attól még te vagy a felelős a jármű vezetéséért, és ha úgy érzed, hogy nem vagy biztos a tudásodban, az könnyen balesettel végződhet. A KRESZ-táblák átismétlése nem árt, de ehhez nem kell egy teljes KRESZ-könyvet átnyálazni, mert rengeteg felesleges infó van bennük. Millió meg egy ezzel kapcsolatos cikk és teszt van a neten, én első körben azokkal próbálkoznék, mert a korábban megtanultak nagy része valószínűleg gyorsan be fog ugrani. Sok sikert!
2020. jún. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én csak levizsgáztam de eztkövetően nem sokat vezettem max csak 15 km-t de azt is csak addig míg elmentem egyik faluból a másikba. Számomra lehetetlennek tűnik most ez az egész, pedig régen olyan jól ment az oktató mellett, azzal az autóval amihez hozzászoktam.
2020. jún. 2. 20:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#2#

A KRESZ könnyvben nincs semmi felesleges, legfeljebb csak bizonyos tudásra X-nek nincs szüksége, de ugyanaz Y-nak fontos.

Oktató nellett gyakorolva is a kérdezőé a teljes felelősség, már nem tanuló.

Persze, egy oktató tudja mire kell figyelni, de egy oktató nem ér rá mindíg korrepetálni, lehet csak hetek, hónapok múlva tudja vállani a korrepetálást, és kérdés, milyen gyakran.

Természetesen oktatóhoz kell menni, ha arra valóban szükség van, feltételezem, annyi önkontrolja van a kérdezőnek, hogy felmérje, ha kevés az a segítség, amit a párjától kaphat, de első lépésnek az is teljesen jó

2020. jún. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"de ehhez nem kell egy teljes KRESZ-könyvet átnyálazni, mert rengeteg felesleges infó van bennük"

Nocsak!

Mi benne a felesleges infó szerinted?

2020. jún. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a barátod helyében simán beültetnélek a kocsiba, elvinnélek valahová, ahol lehet gyakorolni. Elmagyaráznék bizonyos dolgokat a szabályokról, a forgalomról, megmutatnám az autó kezelését, ha valami nem tiszta, akkor pedig megkérdezed és válaszolok. Aztán helyet cserélnénk és megpróbálkoznál az alap dolgokkal, elindulás, váltás, megállás stb. Van jogosítványod, levizsgáztál, szerintem egy tapasztalt sofőr segítsége elég.

A jogosítvány megszerzése után én sem vezettem kb. 5 évig. Az évi 50-100 km vezetés, ami esetleg volt, az semmi. Nagyon bénának éreztem magam, még fel is tettem itt a kérdést, hogy fogok én valaha rendesen vezetni? Aztán lett autóm, egyszerűen csak beleültem, vezettem és belejöttem. Azóta eltelt ismét 5 év, soktízezer kilométer van a hátam mögött, napi szinten autóval járok.

2020. jún. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat még nem láttam, hogy valaki elfelejtett közlekedni, ha előtte már vezetett önállóan autót. Legfeljebb a speciális szituációkkal lehetnek problémák, villamos, rendőr karjelzések, de ezeknek mind utána lehet olvasni és átvenni. A jármű újbóli megszokása néhány nap, szerintem azzal sem szabad, hogy probléma legyen. De igazából ha úgy érzed, akkor nyugodtan beszélj egy oktatóval.
2020. jún. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!