Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapestről Kiskunfélegyházára...

Budapestről Kiskunfélegyházára megyei matrica vagy autópálya matrica?

Figyelt kérdés

megyek haza Kiskunfélegyházára, és nem tudom hogy mit vegyek. M0 ra kell felmennem onnan az M5 re. Na most Pest megyei matricám van de ha Bács Kiskun megyei matricát veszek akkor le tudok azzal venni vagy inkább autópályára vegyek matricát. Azért kérdezem mert hallottam egy olyant hogy nem mindig érnek össze a megyei matricák. Térképen néztem ott úgy láttam hogy Lajosmizsénél összeérnek....

illetve szombaton mikor érdemes indulni hogy ne legyen dugó? olyan 8 fele gondoltam, de mivel annyira nem vagyok időhöz kötve 11 kor is indulhatok...


2020. jún. 24. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik a megyehatár utáni első lehajtóig érvényes. Tehát igen, "összeérnek". Sőt átfedés is van. Az Örkény és Lajosmizse közötti szakaszon mindkettő jó.

Itt találod a hivatalos térképeket:

Bács-kiskun megye: [link]

Pest megye: [link]


3 lehetőséged van:

(A) megveszed a Bács-Kiskun megyei éves matricát (D1: 5000 Ft)

(B) Lajosmizsénél lemész és onnan az 5-ös főúton mész tovább. (kb. +15 perc, ha nincs forgalom)

(C) veszel egy 10 napos országos matricát (D1: 3500 Ft)


Ha ezt az utat az évben több alkalommal is meg fogod tenni, akkor mindenképp a megyei matricát (A) válaszd. Ha ez egyszeri alkalom lesz, akkor belátásod szerint válassz a (B) vagy (C) opciók közül.



Szombaton tökmindegy mikor indulsz, nem lesz nagy forgalom.

2020. jún. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És a 0 son kapmegyerrol mehetek pest megyei matricával az 5 sig mert sárgával az is ki van húzva....
2020. jún. 24. 21:58
 3/9 A kérdező kommentje:
Ment a pipa
2020. jún. 24. 21:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"És a 0 son kapmegyerrol mehetek pest megyei matricával az 5 sig"

Mehetsz.

"mert sárgával az is ki van húzva...."

Ezt nem értem.

2020. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jobb alsó sarokban van a jelmagyarázat, és ott van a piros csík, illetve a piros csík kímélve. Gondolom a kiemelt piros csík azt jelenti hogy ott jó a matrica, a sima piros csík azt hogy ott már nem érvényes
2020. jún. 25. 06:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kell gondolkodnod, oda van írva:

piros vonal: díjköteles útszakaszok

rózsaszín körvonal: Jelölt megyei matricával használható szakaszok

2020. jún. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

[link]

De ha a régi 5-ösön méssz akkor nem kell fizetni.

2020. jún. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

hétvégén voltam lent és hát ugy voltam vele hogy lehet többször is lenézek, így a megyei matricát választottam :D

jó időben kellemes forgalommal vezetett az út, kevés tereléssel.... :)

jah utólag én is gondolkoztam rajta, de nem voltam benne 100% ig biztos....

2020. jún. 29. 10:29
 9/9 A kérdező kommentje:
(zöld pipa minden válaszra )
2020. jún. 29. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!