Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán csak azt nézik van...

Autópályán csak azt nézik van e matrica?

Figyelt kérdés

Vagy minden mást is néznek pl.van e műszaki a kocsin?,a kocsihoz az a rendszám tartozik?


26/L



2020. jún. 15. 14:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Mindent néznek, a sebességed is.
2020. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanazt nézik mint bármely országúton. Egyedül a matrica az aminek hiánya esetén büntetésre számíthatsz ellenben országúttal.


Ugyanúgy mérnek sebességet és bármilyen szabálytalanság miatt kiszedhetnek úgy mint országúton. Ezen kívül pedig rendőröktől függ, hogy mit néznek meg a kocsin.

2020. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a kérdés arra irányul, hogy amikor átmész egy ellenőrző kapu alatt, akkor is automatikusan jelez-e a rendszer ha nincs műszaki az autón.


Én nem tudom, de nem tartom kizártnak, hogy össze van hangolva. Viszont ha ez meg is van csinálva, teljesen automatizált és a rendszámon kívül kétlem, hogy mást is venne, szóval ha pl. egy érvényes műszakis autó rendszámát felrakod egy méhtelepszökevény okádékra és arra a rendszámra van matrica, akkor nem hiszem, hogy az automata rendszer jelezne.


Ki kell próbálni. :D

2020. jún. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

3. Válaszoló

Igen így értettem a kérdését és köszönöm😊

2020. jún. 15. 14:53
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Én úgy tudom a kamerák csak a "matricát" nézik, rendszám alapján. Amelyik előtt, meg jelezve van táblával, hogy Traffic Control ott sebességet/biztonsági övet.

De remélem nem egy szakadt dízellel szeretnéd végigfüstölni a pályát :D

2020. jún. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Kik, mik néznek? Az autópálya használat egy szolgáltatás igénybevétele. A kezelő csak a jogosultságot ellenőrzi, máshoz nincs joga. Ha a rendszámhoz tartozik érvényes előfizetés, akkor kész. Ha nem, akkor megy a pótdíj.

De azt aligha vizsgálják, hogy a rendszám rendesen egy piros mercihez tartozik, aminek van érvényes forgalmija, ám az ellenőrzési ponton egy zöld Trabant ment papírok nélkül 240-nel.

A zsaruk viszont ezeket figyelik, és nem érdeklő őket, van-e matricád, vagy nincs.

2020. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6. Neeem😂

Csak leszedték a rendszámot a kocsiról mer akitől vettem nem említette, hogy kivan vonva a forgalomból...egyik ismerősömtől viszont kaptam rendszámot majdnem ugyan olyan a kocsija mint nekem annyi a különbség, hogy az övé kombi az enyém nem. Odaadta hozzá a papirokat. Tudom,hogy szabálysértés, de nem tehetek mást reggel 4 órakor nincs se busz se vonat, hogy eljussak dolgozni, más meg nem fog se eltartani se dolgozni helyettem...:((

2020. jún. 15. 15:28
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Amit írsz az bűncselekmény, és börtön lehet belőle, nem szabálysértés.
2020. jún. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%
Merész vagy! :D mielőbb intézd el, mert ha nyakoncsípnek az 100e nagyságrendű bírságot eredményez.
2020. jún. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Megnéztem, három év börtönt kaphatsz.
2020. jún. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!