Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kezdek fèlni Budapesttől, jól...

Kezdek fèlni Budapesttől, jól teszem?

Figyelt kérdés

Nagyvárosban èltem eddig, nem tartozom a vidèkiek,falusiak közè.


De tudom,hogy Pesten annak fogok számítani.

Budapestre fogok költözni,ès eddig abban bíztam,nem kell majd tömegközlekedés. Hiszen biciklivel úgy gondolom el lehet jutni bárhová.

Tèlen nyáron csak biciklivel kozlekedem. A hideg sem tart vissza,mivel felöltözöm rendesen. A buszra várakozók jobban fáznak ilyenkor,mint èn aki mozogok ès nem egy helyben állok. Csak akkor teszem le a biciklit,ha fagyos az út vagy nagyon esik az eső



Azt tapasztalom egyenlőre csak az interneten,hogy Budapesten gyűlölik ès lenèzik a kerèkpárosokat. Pár hónap múlva költözök oda,de nagyon csalódott vagyok.

Egyszerűen nem èrtem,mièrt fáj az autóban ülő el,ha rajta kívül más nem az autóban ül. Nincs bennük empátia, nem gondolják vègig, hogyha mindenki autóban ülne,akkor lenne csak nagy baj.

Miért nem tudják elfogadni,hogy nem csak ők lèteznek?



2020. júl. 2. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol van autós-biciklis konfliktus.


Az autós (néha) letolja a biciklist, a biciklis meg (néha) úgy közlekedik, hogy azért egy autóst egy életre eltiltanának a vezetéstől.


Budapesten több ember van, így hát konfliktus is több lesz. A várostervezők feladata úgy fejleszteni a közlekedési hálózatot, hogy minél kevesebb konfliktusgerjesztő tényező legyen.

2020. júl. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

Az autós-biciklis konfliktus elsődleges forrása, ha biciklisek közlekedési morálja.

Sajnos te hiába közlekednél esetleg normálisan. Az elenyésző kisebbséghez tartoznál.

2020. júl. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
bele fogsz halni a szmogba pesten olyan bűz van
2020. júl. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem kérdés hanem nyafogás.
2020. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Felőlem azt csinálsz amit akarsz.
2020. júl. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

2:

Én közlekedek autóval és kerékparral is Budapesten, és egyáltalan nem tapasztalom, hogy a kerékpárosok szabálytalanabbak lennének az autósoknál. Mindkettő járművel sokan szabálytalankodnak sajnos.


A konfliktus inkább az általanosításokból, leegyszerűsítésből fakad, leginkabb azok hajlamosak rá, akik csak az egyik közlekedési eszközt használják a kettő közül.

2020. júl. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
És mi van akkor ha lenézik a kerékpárosokat?Ha nem száguldozol mindenen keresztül,betartod a szabályokat akkor senkit nem fog érdekelni hogy éppen biciklin ülsz.
2020. júl. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

#6: Nagyon sokszor megvitattuk, hogy a szabálysértések jellege mennyivel eltér a két tábor között. szerintem ne fussuk le ezeket a köröket újra


#2

2020. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

8:

Igen, akkor ezek szerint te voltál az, aki totálisan elbagatellizáltad az autós szabálytalanságokat, és felsoroltál 3 közvetlenül nem annyira veszélyes szabálytalanságot, elhallgatva a veszélyesebbeket, amelyek közül több olyan is van, amelyek hétköznapiak.


Igen, más a kettő jellege aki autóval közlekedik, az a jármű jellege miatt nagyobb veszélyt jelent másokra, ha szabálytalankodik.

2020. júl. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

#9: Nem, az nem én voltam:)

Az autó jellege miatt másokra van nagyobb veszéllyel ez igaz, a kerékpáros pedig a szabályszegés jellege és a járműve jellege miatt magára van nagyobb veszéllyel (többnyire). De ha azt vizsgáljuk, hogy a súlyosabb következményeket elszenvedő fél melyik oldal által okozott balesetnél szenvedhet nagyobb sérülést, akkor jön ki az, amit mondok. (Jó kusza mondat lett, de nem írnék konkrét példákat, mert akkor leragadnánk egy-egy kiragadott eset szintjén)

2020. júl. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!