Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jobbra kanyarodásnál belső...

Jobbra kanyarodásnál belső sávba egyszerre?

Figyelt kérdés

Holnap van a forgalmi vizsgám, és eléggé bizonytalan vagyok.

Én a kressz alapján úgy tanultam meg hogy balra kanyarodásnál a belső sávba, jobbra kanyarodásnál a külsőbe..Viszont van 2 helyzet a városba (4 sávos) Amikor jobb oldalról egyből a belsőbe kell bekanyarodnom.. Tehát nem az hogy bemegyek a külsőbe és úgy váltok sávot.. Az oktatom szerint ez "egyszerűbb", viszont volt par ismerosom aki emiatt bukott meg. Most akkor szabályos vagy sem?


Előre is köszönöm a válaszokat!!



2020. júl. 5. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Utcakép?

Szabályos lehet, de lehet szabálytalan is.

Ezt úgy nevezik, hogy kanyarodás, sávváltással, azt kell felmérni, hogy az adott helyen, és időben az szabályosan hajtható-e végre.

Lehet már a sávkiosztás miatt tilos, de ha az oktatód szerint "úgy egyszerűbb", akkor ott a szabály nem tiltja, legfeljebb csak a körülmények miatt esetleg nem ajánlott (akadály van a sávban, stb)


[link]

2020. júl. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha azonnal tudsz sávot váltani, ne felejts indexelni!
2020. júl. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Alapbol úgy van hogy bekanyarodok jobb oldalról, (jobb index) és egyből a belsőbe is kell mennem. Tehát marad az irányjelző nem kell a bal index stb mert nem megyek be a külsőbe. De ez csak 1-2 helyen van, normál esetben nem. Amikor kikanyarodok konkretan szinte egyből lámpa (par meterrel utana) aztán zarovonal stb.. Lehet azért is kell a belsőbe?
2020. júl. 5. 16:42
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

Ilyen alapvető kérdések vannak a vizsga előtt?

Ez arra utal, hogy kellett volna még gyakorolni néhány órát, és ami konkréten kérdésként felmerül, azt az oktatóval átbeszélni.

Pl egy forduljon jobbra, majd forduljon balra utasításban már benne van az is, hogy amennyiben több sávos útra kell jobbra befordulni, és ott nincs tiltva, akkor azonnal a belsőbe ajánlott érkezni, mert a balra fordulás onnan lesz egyszerűbb, nem a szélső sávból kell rövid távon átvergődni a balra kanyarodóba.

Ez egy alap feladat, amit az oktaónak el is kellett volna magyarázni, hogy miért érdemes ott a belsőbe menni, míg, ha jobbra kanyarodás után ismét jobbra utasítás hangzik el, akkor miért a szélsőbe (nyilván onnan lesz egyszerűbb jobbra kanyarodni a következő kereszteződésnél)

Az ilyen utasításokkal (jobbra - majd ismét jobbra, jobbra - majd balra, balra - majd ismét balra, balra - majd jobbra) az oktató már abban is segít, hogy melyik sávba érdemes érkezni, de azt a tanulónak fel kell tudni mérni, hogy az ott szabályosan végrehajtható-e (pl ahol több sáv is kanyarodik egy irányba, és érkezni is ugyanannyi sávba lehet, kötelező sávot tartani, tilos a sávváltás kanyarodás közben - ilyen helyeken általában fel is van festve szaggatott vonallal a kanyarodás íve)

Az is szabály, hogy a jármű mozgásával jelezni kell a többiek számára, hogy melyik sávba fog érkezni, azonnali bukást jelet, ha ez elmarad, megtévesztő a jármű mozgása.

Egyszerű feladat, de gyakoroltátok? (ha a belsőbe tartasz, a külsőn egyenesen haladsz át, mutatod a többieknek, hogy te a belsőbe tartasz (közben jobbra index, nem jobbra-balra)

2020. júl. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk azt hogy nem ápoltam vele jó viszonyt.. Megkerdeztem tőle es szimplán annyi volt a válasz hogy könnyebb. Magyarázatot nem adott.

Jobbra kanyarodtam jobb iranyjelzovel és gyakorlatilag ennyi. Aztán már ott is volt a záróvonal.Raadasul minden oktató mást mond es belezavart.De köszönöm a válaszodat!😊

2020. júl. 5. 18:16
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Valamit nagyon félreolvastál. A Kreszben nincs szabály arra, hogy melyik sávba kell érkezned. Ha nincs záróvonal, oda érkezel, ahova akarsz (természetesen az elsőbbségi és a sávváltási szabályok figyelembevételével).
2020. júl. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nemértem?
2020. júl. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!