Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jobbra kanyarodásnál fordulhat...

Jobbra kanyarodásnál fordulhatok egyből a belső sávba?

Figyelt kérdés

Olyan szitu volt, hogy egy kétsávos útra (egysávosból) akartam fordulni jobbra, a külső sáv megy jobbra, a belső egyenesen. Zárda utca Zalaegerszeg. Mindkettő rövid szakasz, kb. 100 m, nagyrészt záróvonal, utána megint lámpa.

Na, én félig már kifordultam jobbra, erre a balra kanyarodó erőszakosan bevágott elém, utána meg a többi. Még szerencse, hogy figyeltem, nem volt kocc. Kénytelen voltam a külsőbe fordulni és balra indexelni, megvárni, míg az összes elmegy, mert egyik jómadár sem volt hajlandó beengedni a sávba. Mire átkerűltem a másik sávba, a lámpa már piros volt.

Elvileg én mehettem volna-e a belső sávba, ha a két sáv rövidtávon belűl más irányba vezet?


2009. jún. 25. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Mindenképpen a külső sávba kell kikanyarodnod (szemből meg pont a belsőbe), aztán index és sávváltás, ha a másik sáv lesz megfelelő.
2009. jún. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Amennyiben a külső sáv már kanyarodósáv, akkor neked a belső sávba kell érkezned és elsőbbséged van a nagy íven kanyarodóval szemben, hiszen a jobbratartási kötelezettség nem vonatkozik a kanyarodó sávra. De abban az esetben, ha ott még nem jelzik táblával, hogy a külső sáv kanyarodik, akkor neked a külsőbe kell érkezned. (az, hogy te tudod, hogy kanyarodni fog, még nem elég)
2009. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan érkezhettél volna a belsőbe is. 2 hónapja vizsgáztam forgalomból, az oktató is mindig mondta az elején, hogy most a belső célszerű érkeznem mert, úgyis balra fogok kanyarodni utána... stb. Másrészt meg itt van előttem a KRESZ tk. és biztosan állíthatom, hogy meg lehet választani melyik sávba érkezel.
2009. jún. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Így van! Te választod ki, melyikbe kanyarodsz be! Ha három sávos, akár a legbelsőbe is mehetsz, ha a forgalom engedi. De elsőbbséged nincs többnyire,úgyhogy lehet h az volt a baj, h ogy nem adtad meg az elsőbbséget?
2009. júl. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ vizsga elött állsz e ha igen akkor nem ajánlom!
2009. aug. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!