Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogosnak gondoljátok azt,...

Jogosnak gondoljátok azt, hogy a közlekedésben is vezessék be a három csapás elvét és a harmadik ittas vezetés után jöjjön a végleges eltiltás?

Figyelt kérdés

#ittas vezetés #eltiltás #Végleges eltiltás
2020. júl. 7. 22:18
A kérdező szavazást indított:
Igen, így valószínűleg kevesebb baleset lenne.
Nem,mert az ittas vezető mégsem gyilkos, túlzott szigor lenne.
46 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
ÉN támogatnám, a gyorshajtókra is hasonlóan. Igazából a Dubai modell is tetszik, sorban vannak a traffik, aztán ahány előtt elmegy annyiszor kapja a csekket, ráadásul vagyonnal arányosan.
2020. júl. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Gyorshajtókra 50% sebességtúllépés felett, kormányt ráhúzókra, büntetőfékezőkre szintén. Csak az utóbbi kettőre azonnal, első eset után, azzal az enyhítéssel, hogy pszichiátria vizsgálat, és kötelező mentálhigiénés tréning elvégzése után új tanfolyam, új jogsi.
2020. júl. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
2., büntetőfékes, ráhúzós idiótákra nem kell három csapás. Aki ilyet csinál, alkalmatlan a forgalomban való részvételre mentálisan. Első alkalom egy év eltiltás, második után vezessen kerekes szatyrot a továbbiakban. Vannak olyan manőverek az extrém gyorshajtás mellett,amik a mentális alkalmatlanságról tesznek tanúbizonyságot. Pl. az integető audisbohóc elhíresült esete. Halál komolyan ki mert olyat ejteni a száján, hogy ez, amit művelt, mindennapos esemény az utakon. Nem fogja fel a tette súlyát, mentálisan alkalmatlan,hogy a forgalomban részt vegyen.
2020. júl. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Aki balesetet okozott annál bármi más a másik két közlekedési szabálysértés lehetne alap az utánképzés. Ott van pszichológia, meg fizethet és kínlódhat azért hogy vissza kapja a jogsiját. Aki gyereket veszélyeztetett közlekedési szabálysértésben mert volt a kocsijában gyerek ott védelembe venni a családot, hogy érezze bármilyen hasonló akció után kiemelhetik a gyereket!! Az is elég visszatartó lehetne.
2020. júl. 8. 06:20
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem értek egyet, mert akár első alkalom után is végleges eltiltás kiszabható ma is tudtommal, ha abból baleset is lett. Tévedhetek is.

Végleges eltiltás, mint olyan létezik. Az azt jelenti, hogy legalább tíz évnek el kell telnie, utána kérheti az illető a felülvizsgálatát.

Hatékonysága az eltiltásnak nem sok.

Lásd a Dózsás balesetet. Az illetőtől korábban végleg elvették a jogsiját. A haverokkal szlalomoztak nagy sebességgel. Két ember meghalt, több megsérült. Pár nappal később megint vett egy kocsit, és vezette is. Ez csak egy példa, de sok olyan vezet autót, akinek soha nem is volt, vagy elvették.

2020. júl. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Elméletileg lehet végleges eltiltás első alkalommal is halálos tömegbaleset után de én több évig foglalkoztam ilyen ügyekkel és még az sem kapott véglegest aki teherautót vezetve letarolt két személyautót amiben 8!!! ember meghalt!!!

Évente egy végleges eltiltást láttam egy egész megyében,ő is csak a 8. ittas vezetés után kapta! Ebből volt 3 kisebb baleset!

2020. júl. 8. 06:54
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Én támogatnám. Mert aki harmadiknak is kocsiban ül ittasan, az a huszadik után miért hagyná abba?
2020. júl. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Alex Fly ***** válasza:
52%

Három? Én a két csapást támogatnám: első alkalommal ideiglenesen ugrik a jogsi, másodikra végleg.

És megszüntetném az utánképzést is: az ideiglenes eltiltás után a delikvensnek lehetősége lenne újra megszerezni a vezetői engedélyt - természetesen elölről kezdve mindenestül. A végleges után már nem...

2020. júl. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Én támogatnám, válasszon már az ember hogy pohár vagy kocsi, vagy legalább ne együtt a kettőt. Én támogatnám akár már hogy másodikra vegyék el, ugyanígy más okból is támogatnám a szigorítást, mert aki rendszeresen felelőtlen vagy súlyosan rutintalan szerintem ők sem valóak az útra.
2020. júl. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Ittas vezetésnél én a 2 csapást támogatnám. A mások által említett büntetőfékezés és más szándékos veszélyeztetés esetén pedig egyből végleges eltiltás (akár letöltendő börtönbüntetéw mellett), mert az ilyen ember mentálisan alkalmatlan a vezetésre, és nem is lesz alkalmas soha.
2020. júl. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!