Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van elsőbbsége?

Kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

Egysen akarok menni,a kórházhoz,a kórháztól jönnek és a praktiker felé kanyarodik .

Aszem telizöld mind két lámpa.



#Zelizöld,lámpa elsőbbség,jelzőlámpa,kanyarodás,KRESZ
2020. júl. 9. 12:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha telizöld és te egyenesen mész, valaki meg szemből kanyarodni akar előtted, keresztezve a te pályád, akkor neked van elsőbbséged alap esetben. Nekünk nem igazán mond az semmit, hogy kórház meg praktiker, nekünk inkább az útburkolati jelek, táblák kellenének. Esetleg google streetview.
2020. júl. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hú tényleg azt meg kihagytam ,na mindjárt.
2020. júl. 9. 12:52
 3/15 A kérdező kommentje:

Miskolc, Borsod-Abaúj-Zemplén

[link]

2020. júl. 9. 12:53
 4/15 anonim ***** válasza:
9%

Aki a fő útra kanyarodik a praktiker felé,mert ő főútra kanyarodik te mellék útról mellékútra méssz.

Szerintem.

2020. júl. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Fogalmam sincs, hogy itt hol van kórház meg praktiker, de ha te a jelzőlámpás parkolóból akarsz egyenesen menni a Blaskovics László utcába, miközben onnan valaki balra akar kanyarodni a Szentpéteri kapura, akkor továbbra is azt mondom, neked van elsőbbséged :) Mindketten alárendelt szakaszról jöttök, mindkettőtöknek zöld lámpa van, sárgán villogás esetén STOP tábla. Ő keresztezni akarja a te egyenes utadat, azaz neked van elsőbbséged.
2020. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Telizöldnél, ha szemből jön a forgalom akkor annak lesz elsőbbsége aki egyenesen halad tovább.
2020. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

4-es, nem tudom, mi zavart meg téged, de messziről kerüljük el egymást az utakon!


Természetesen az egyenesen haladó jàrműnek van elsőbbsége.

2020. júl. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Akkor az első nem jól mondja azt ,hogy a Blaskóról főútra kanyarodik és azért övé az elsőbbség?
2020. júl. 9. 13:21
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Az első én vagyok és jól mondtam. Tök mindegy, hogy főútra kanyarodik vagy sem. Az számít, hogy mindketten alárendelt úton vagytok és ő be akar kanyarodni eléd, te meg egyenesen akarsz menni.


"29. § Irányváltoztatás, irányjelzés


(1) Aki járművel irányt változtat (terelővonalat, az úttest szélét vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi, forgalmi sávot változtat, másik útra bekanyarodik, főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér stb.) köteles az azonos irányban vagy szemben haladó, irányt nem változtató járműveknek elsőbbséget adni."


A 4-es szimplán hülyeséget ír, hagyd inkább figyelmen kívül. Remélem nincs jogsid még amúgy, mert ez egy elég alap dolog :)

2020. júl. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Az első is azt írja, hogy aki a Blaskovics utcából (szemből) jön, azzal szemben elsőbbséged van, ha te egyenesen haladsz.


Kanyarodási szabály van ilyenkor életben, annak olvass utána.

2020. júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!