Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Út szélén álló kukásautó...

Út szélén álló kukásautó hulladékszállítás végzési munka során, elindulhat-e, miközben kikerülik? Illetve mi vonatkozik arra az esetre, ha egy jármű kikerülte, de a következő jármű még nem kerülte ki, viszont kikerülési szándékát már jelezte?

Figyelt kérdés
2020. júl. 22. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Ha már folyamatban van a kikerülés azt meg kell várnia mielőtt elindul. Viszont neki szintén indexel kell jeleznie ha az út széléről elindulna. Ilyenkor figyelni kell, hogy a háta mögött lévő elkezdi-e kikerülni vagy hagyja hogy elinduljon. De természetesen az életben nem teljesen így működik, ott minden jó ami nem koccanás.
2020. júl. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Maximum figyelmeztető jelzést használ, tehát ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá is, mint rád. Azokat meg nyilván tudod, ha már jogosítványod van.
2020. júl. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ok, én is így gondoltam.
2020. júl. 22. 09:44
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Ezen felül, ha a kuka indul el, amikor kikerülik, akkor már nagy a baj 🤣🤣🤣
2020. júl. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

KRESZ szerint, aki elkezdte a kikerülést, azt meg kell várnia. Aki nem kezdte meg, csak jelezte a kikerülési szándékát, azt nem kell megvárnia.

(A KRESZ csak az előzési szándék jelzését veteti figyelembe; nem szabad előzésbe kezdeni akkor sem, ha mögötte levő jármű „csak” jelzi az előzési szándékát. Kikerülés esetén csak a kikerülés megkezdését, végrehajtását veteti figyelembe.)


Azonban nem szokott ez KRESZ-idézetes vitává alakulni.

A kukás autó vezetőjének van elég tükre ahhoz, hogy lásson hátra. És állás közben különösen sokat néz hátra, hiszen figyeli a munkatársait. Nem indul el, ha van mellette autó, ha veszélyes a mögötte levő, láthatóan nem váró miatt. Ráadásul, többnyire egyenesen előre halad – meg, megállva -, ritka, hogy befelé húzódik elinduláskor.

A mögé kerülő autósok sem szokták lassítás nélkül, nagy sebességgel kerülni. Annál is inkább, mert a hátul levő munkások az úttesten mozognak; nemegyszer a másik oldali edényekért is járkálnak.

Három évig, míg az unokámat reggelente a szomszéd falu óvodájába szállítottam, hetente kétszer kerültünk kukásautó mögé a faluban. Keskeny úttest, kanyargós, emelkedős. Magamtól, csak öngyilkos esélyesként, minden mindegy alapon tudtam volna kikerülni. De, amint mód volt rá, integetéssel mutatták, hogy mehetek. Nem volt szó semmiféle kikerülési szabályról, elsőbbségről, meg semmiről.

2020. júl. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!