Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A szemétszállítást általában...

A szemétszállítást általában miért mindig a legnagyobb reggeli csúcsban végzik, amikor mindenki munkába készülődik?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy a hét folyamán viszonylag ritkán találkozik az ember szemétszállítókkal, de vannak olyan helyek, ahol a forgalom és a szűkös utak, utcák miatt olykor nehézkés kikerülni őket és mivel (pl. tömbházak mellett elhaladva) ők is csak lassan, araszolva tudnak előre haladni, gyakori, hogy hosszú perceken át feltartják a reggeli munkába járó forgalmat. Miért pont legnagyobb reggeli csúcsforgalomban (általában fél 7-7 környékén) végzik a szemétszállítást, és miért nem pl. kora délután, vagy az esti órákban, amikor a forgalom már eleve ritkább?

2019. okt. 14. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez úgy látszik európaszinten így van.

Én németeknél élek, egy kis városban. Van egy 500m-es szakasz, ahol 7 körül eleve besürüsödik a forgalom, meg van egy lámpa is.

Na mikor jönnek azon a szakaszon szedánként? Csk nem 7-kor?

De mondjuk a németek szeretnek ilyen mögött birkulni, mert a múltkor a megfelelö forumon valaki leíra ezt, és mindjárt nekitámadtak, hogy emkkora egoizmus az autósok részéröl, hogy miattuk ne akkor vigyék.

Én meg azt mondom, hogy mekkora egoizmus, hogy 30-40 ember szívjon 2 miatt, mert nekik akkr kell oda szervezni a munkát.

2019. okt. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom pótlékot kellene a melósoknak fizetni.
2019. okt. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Én úgy látom, egész nap szállítják a szemetet, ez nyilván azt is jelenti, hogy bizonyos járatok pont csúcsidőben mennek. Ez nyilván úgy lenne elkerülhető, ha több kocsi, több személyzettel jàrná az utakat csúcsidőn kívül, aminek komoly anyagi vonzata van és igazából összességében kevésbé hatékony, mintha időnként 1-5 percet elvesz pár ember idejéből.


Sok helyen egyébként éjszaka oldják ezt meg, de én nem lenné túl hálás, ha erre ébrednék hajnali 2-kor.

2019. okt. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Nem a reggeli csúcsban végzik, hanem van egy munkaidejük ami érinti a reggeli csúcsot is. A mi utcánkba pl kora délután jönnek.


Van az adott munkaidő, az útvonalat megtervezik a lehető leghatékonyabban/legjobban és haladnak sorban. Lehet a cég is tudja hogy van 1-2 ilyen rossz szakasz, viszont átvariálva talán sokkal rosszabb lenne, ezért a kisebbik rosszat vápasztják.

2019. okt. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha meg nem vinnék, vagy este, vagy 16 után vinnék, az lenne a gond...
2019. okt. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Szemetet szállítani muszáj, autózni nem. Mellesleg az nem jutott eszedbe, hogy napközben is viszik, csak akkor ugye dolgozol, és nem az autódban puffogsz?
2019. okt. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Reggelente általában nem a saját autómat szoktam használni (leginkább azért, mert nincs), hanem buszon puffogok. Reggel is, és délután is.
2019. okt. 15. 10:06
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"Szemetet szállítani muszáj, autózni nem. "


Az ilyen sommás megjegyzéseket mindig azok írják, akiknek tényleg nem muszáj. Nincs munkájuk, a dolgzók jövedelméböl vannak eltartva, és osztják az észt azoknak, akiknek az adójából élnek. Közben nem látnak tovább az orruknál, hogy vannak forgalmasabb szakaszok, amiket lehet 10 utánra szervezni, és vannak olyan körzetek ahol senkit sem zavar reggel 6-7-körül.

De ehhez kéne tudni 10-ig ujjak nélkül számolni.

2019. okt. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én sem értek azzal a megjegyzéssel egyet, mert sok esetben nem igaz.


Viszont a hozzászólásod alapján nagyon logikátlan, korlátolt ember lehetsz.

Nem kellene hozzá sok ész, hogy valaki megértse, nagyon sok utcán kell végigmenniük a szemétszállítóknak naponta.


Nyilván lesznek helyek ahol reggel kell menniük, van ahol délelőtt és így tovább.


Sorban kell haladniuk az utcákon, nem hagyhatnak ki tíz utcát, hogy máshol folytassák, ahol nincs akkora forgalom, mert akkor estig nem végeznének.

Nyilván reggel is, délelőtt is, délután is beleesik olyan utca az adott zónába ahol nagy forgalom van, meg olyan is ahol nagyon kicsi.


Remélem most már érted.

2019. dec. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gondolom te meg logikusan odáig jutottál, hogy egy autó megy végig szép sorban.

Hidd el nem így van.

Pl. A mi városunkban egy főút van a következő nagyobb város felé, ami köztudottan 7 órakor kukásautó nélkül is belassul majdnem 1 órára.

Természetesen szerdánként mikor máskor pöffeszkedne ott a kukás. De ahhoz biztos egyetem kellene, hogy az ember az ilyen szituációt megértse és kezelni tudja. A magadfajta türelmesen kivárja, mert van logikus magyarázata, mások meg elindulnak 10 perccel előbb szerdánként, hogy átmenjenek a dugó előtt. Esetleg írnak itt egy kommentet, ami a “türelmesek” megköpködhetnek. :)

2019. dec. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!