Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Közúti veszélyeztetést hogyan...

Közúti veszélyeztetést hogyan lehet jelenteni?

Figyelt kérdés
A kérdés csak elméleti, még nem volt részem ilyenben. Viszont ha valaki büntetőfékez előttem vagy máshogyan kockáztat egy balesetet, és van róla felévételem akkor azzal hogyan tudok feljelentést tenni? Csak e-mailben elküldeni a legközelebbi rendőrkapitányságnak, vagy be is kell hozzá menni tanúvallomást tenni?

2020. aug. 9. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a feljelentő adataira szükség van minimum a tanúvallomás felvétele érdekében, természetesen személyes jelenlétre is szükség van.
2020. aug. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Be kell menni hozzá. De valószínűleg nem lesz belőle semmi, Magyarországon még nem igazán fogadják el az ilyen kamerás felvételeket (kivéve bíróságon, de ott se ugyanakkora erővel). Egyszer már én is adtam le ilyen felvételt, utána két hónap múlva megérdeklődtem hogy mi lett az ügyből, és annyit mondtak hogy a felvétel alapján nem tudták beazonosítani a sofőrt, ezért nem tettek semmilyen intézkedést.
2020. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Pedig sok büntetőfékezgetős gyökérnek így vették/veszik el a jogsiját.
2020. aug. 9. 11:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ez a felvétel akkor érdekes, ha baleset történik. Addig senki nem foglalkozik vele.
2020. aug. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írja a #4 is, ha baleset lesz belőle, akkor valószínűleg figyelembe veszik. De amúgy nem. Amit én eljuttattam hozzájuk felvételt, abból csattanásos ütközés nem lett, csak én padkáztam le a felnimet.
2020. aug. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a gyakorlat pontosani mi, de indítottak már eljárást büntetőfékezes miatt olyan esetben is, ahol nem történt baleset.

A közúti veszélyeztetés már akkor megáll, ha az illető szándékosan balesetveszélyes helyzetet idéz elő (pl büntetőfékezéssel), nem kitétel az, hogy baleset is történjen.

A történetekhez persze az is hozzá tartozik, hogy az emlitett esetekben úgy indult eljárás, hogy az internetre kikerült videó felvételt valamelyik TV csatorna is leadta, annak nyomán indult az eljárás, feljelentő sem volt.

2020. aug. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!