Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Léteznek kiskategóriás autóra...

Léteznek kiskategóriás autóra való, megbízható négy évszakos gumik? Melyet ajánlanád tapasztalataid alapján?

Figyelt kérdés

155/70R13-as méretben keresek abroncsot.


Köszönöm a válaszadásra szánt időd.


2020. aug. 29. 06:41
1 2 3
 1/26 D. Brasco ***** válasza:
32%
Az a tapasztalatom,hogy ha neked ebben a legalapabb/legolcsóbb/legáltalánosabb gumiméretben nem telik egy téli-nyári szettre,akkor autozas nem neked valo.
2020. aug. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%

#1: Ha mincs rákényszerülve az autó használatára bármilyen út- és időjárási iszonyok mellett akkor a négyévszakos igenis jó lehet.


A kérdésre:

[link]

2020. aug. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%

Nekünk a városi kisautónkon ilyen van fent 145/80R13-as méretben:


[link]


Ez még eredeti Japán. Télen és esőben nagyon jó, egyedül nagy hőségben (30°C fölött) lehet észrevenni, hogy egy kicsit ellágyul és ilyenkor aszfalttól függően előfordul, hogy kanyarodáskor csikorog egy kicsit.

Mivel ezzel az autóval évi 4-5e km-nél nem megyünk többet és szinte kizárólag városban, nincs értelme két garnitúra gumit tartani hozzá. Régebben volt rá téli-nyári szett, de amikor elöregedés miatt ki kellett dobni mindkét szettet, minimális kopással, akkor döntöttem a négy évszakos mellett. Nem bántam meg.

Ilyen használat mellett valószínűleg ez is elöregedés miatt lesz majd cserélve, nem fog tudni elkopni.

2020. aug. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%
2 voltam, iszonyok=viszonyok :-D
2020. aug. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes hozzászólásokat.


Igen, olvastam a totalcar cikkét, de abban a kicsi és autókra való gumikról nem írnak. Mindenféle cikkeket olvastam már azóta a témában persze, ezért kértem, hogy személyes tapasztalataitokat osszátok meg velem.


Mások hozzászólásait is várom ám.

2020. aug. 29. 08:25
 6/26 anonim ***** válasza:
44%
Michelin 4 évszakosok hozzák az olcsó téli és nyári szettek minőségét és teljesítményét.
2020. aug. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
60%

1. Te biztos valami Bentley-vel jársz, nem valami olcsó autóval.

Felesleges nagyképűsködnöd.

Minden fajta méretben van négyévszakos is és tökéletesen megfelel egy normál átlagos embernek.

2020. aug. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
63%

A neves gyártók négyévszakos gumijai (ki-ki máshol meghozva a kompromisszumot) tudják a közepes, vagy afölötti évszakos gumik paramétereit. Sajnos ebben a kis méretben nincs választék, csak olcsó névtelen van. Annak idején, amikor kijött a CrossClimate a Michelintől, pont emiatt váltottam váltóméretű, de egy collal nagyobb felniméretű kerékre. (14-es lemezfelni helyett lett 15-ös alu, és arra már lehetett venni abroncsot).

Ha bevállalod a 165/60 R14 méretet, akkor arra már van Michelin CrossClimate, és Goodyear Vector 4 Seasons is, és ezzel a két gumival talán ki is merült a használható négyévszakosak választéka.

(totalcar cikknek álcázott fizetett hirdetései nem érdekelnek)

2020. aug. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 D. Brasco ***** válasza:
0%

7-es nem talált mert Rolls-al járok....

A 8-as meg tökéletesen leirta amit még ehhez az egészhez hozzáfűzhetnék.

2020. aug. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Nekem Goodyear vector 4season gen2 van ebben a méretben (igaz csak az első két kereken). Kb 1 éve van meg, eddig teljesen meg vagyok vele elégedve, mondjuk télen nem nagyon volt hó úgyhogy arról nem sokat tudok mondani.
2020. aug. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!