Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti hogy választottatok autósis...

Ti hogy választottatok autósiskolát? Az olcsóbb a jobb, vagy a drágább? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nagyon sok iskolában még 10-12 évvel ezelőtti árakon hirdetnek órákat, közben meg az üzemanyagár az egekben van. Szerintetek tényleg le lehet vizsgázni 60-70 ezer t-ból B kategóriában? Vagy ez csak az átverés, és a végére mindenkinek 130 körül áll meg?

2012. dec. 5. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Ezek az olcsó hirdetések valósak, csak nem számítják bele a vizsga díjakat, a könyveket, a pótórákat, a vizsgaismétlést, az orvosi vizsgálatot.

Nekem nem volt nagy választásom annak idén, 1 autósiskola volt, így oda mentem.

2012. dec. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
AZ a jó, ahol jó az oktató. 60-70 ezerből levizsgázni B-ből max. úgy, ha dollár vagy euró az a 60-70 ezer. Ha forint, akkor teljesen kizárt, kb. 180-200k-be kerül.
2012. dec. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ahova én járok, oda járt tesóm is pár éve, és még apukám is ott tanult 20 évvel ezelőtt.

De igazából akárhova mész, nem fogod megúszni 100 alatt, sőt bőven fölötte leszel.

Max akkor, ha nem kell pótórákat venned, hanem 30 óra után elsőre megcsinálod a vizsgát, ami esélytelen az emberek 99%-ánál kenőpénz nélkül.

2012. dec. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Voltak ilyen kósza kijelentések, hogy segédmotor után, vagy korlátozott motor kategória után csak a vizsgákat kell megcsinálnod, és megcsinálhatod a kategóriát.

Ez így van, csak a vizsgadíjakat kell befizetni, de garantált a bukás, mivel folyamatosan változik a KRESZ, minden kategóriára más vonatkozik, képtelenség, még készülve is rá átmenni a vizsgán.

Ismerős mesélte, hogy a 30 fő első vizsgán megbukott, másodikon 4 fő ment át, és ez csak a KRESZ.

Nem mindig az árakat kell nézni, hanem azt is, hogy milyen színvonalon működik.

2012. dec. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kizártnak tartom, hogy 2012-ben (lassan 2013) meg lehet csinálni egy B-kategóriát 100e Ft alatt. Mint írták, ott van a könyv, a vizsgadíjak (bukásokkal súlyozhatva), plusz vezetési órák.. Nekem év elején lett meg a jogsim, de 150e Ft nem takarta be, pedig mindenem elsőre meglett, s pótórám is csak 6 v. 7 volt.


Amúgy én a névre mentem, olyan sulit választottam, amiről már hallottam, ahol több ismerősöm is vizsgázott. Így is úgy is drága dolog a jogsi, egy-két tízezer már nem oszt/szoroz ekkora összegeknél.

2012. dec. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Blanka91 válasza:
Ne a tanfolyam díját nézd. Kérdezd meg az iskolavezetőt, hogy a befizetett tandíjból mennyit ad az oktatónak. A lényeg az oktatói bérezés. Vannak autósiskolák ahol a 90.000-es tandíjból 45.000-et ad az iskolavezető az oktatónak, hogy leoktassa neked a 30 órát.
2013. márc. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Helló!

Nálam úgy volt, hogy a szakközép ahova jártam, valamilyen szerződést kötött a az autóssulival és ezért 10e Ft kedvezményt kaptunk az elméleti oktatásból. Sőt, a suli napja alkalmából eljöttek egyszer a szakközépbe az autóssulisok és egy KRESZ-teszt nyerteseinek további 5-10e Ft kedvezmény járt. (A két kedvezményt persze nem lehetett összevonni.)

A másik nyomós érv, hogy teljesen véletlenül idén először vidéken is, ahol lakom, szerveztek elméleti oktatást, így ezért nem kellett bemennem a városba! Nagyon jó lehetőség volt. És mivel az elméletet ott végeztem, nem volt kérdés, hogy gyakorlaton is ott leszek. Ismerősök tanácsai alapján sikerült kifognom egy nagyon tapasztalt és türelmes oktatót. Szóval én nagyon jól jártam.

Az 60-70e Ft-os ár reaális, csak biztosan nincsenek benne a vizsgadíjak. A forgalmi az 11e Ft, a többit sajna már nem tudom, de a KRESZ kevesebb, az Vöröskeresztes elsősegély is olcsóbb (bár ahhoz képest, hogy mit kell érte tenni nagyon is sok), de az orvosi alkalmassági vizsga szintén majdnem 10e Ft, már arra sem emlékszem pontosan. Ezen felül ha a suli nem biztosít, akkor tankönyvek, esetleg gyakorló program.

A végösszeg ha nem is 180-200e, de minimum 130-140e Ft!

És ezen felül még a plusz vezetés órák, ha szükséged van rá.

2013. márc. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
inkább legyen több és jobb.Nekem ha elsőre sikerült volna 163.
2013. nov. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!