Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hamarosan egyetemre fogok...

Hamarosan egyetemre fogok járni, mennyire biztonságos Pesten egyedül este?

Figyelt kérdés

Vidéki lány vagyok, még a gimit sem Pesten végeztem el, ezért nem vagyok hozzászokva a fővárosi utazgatáshoz. Úgy alakult, hogy az egyik órám elég későn ér véget, így este kell hazaindulnom. Mire kell figyelnem, hogy ne történjen semmi baj? Nagyon veszélyes lehet így mászkálni egyedül? Nagyon izgulok, bocsánat a butus kérdésért. Vannak tapasztalataitok?

19/L



2020. szept. 2. 22:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Budapest egy kétmilliós város, legnagyobb része teljesen biztonságos akármikor. Jó lenne tudni honnan hová kéne jutni.
2020. szept. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Budapest 525 km2. Vannak biztonságos meg vannak kevésbé biztonságos részei, sőt olyan részei is akadnak, ahova nappal se szívesen mennék, amióta a milliós motoromat próbálták alólam kivenni arrafele, fényes nappal (Salgótarjáni utca). Alapvetően nem veszélyes, ahol egyetem van a környéken. Melyik része érdekel Budapestnek?
2020. szept. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az Astoria környéke, elnézést lehettem volna kicsit pontosabb. :)
2020. szept. 2. 23:31
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
Tömegközlekedés biztonságos, kis utcákban viszont sok minden megtörténhet. Tartsál magadnál paprika sprayt.
2020. szept. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Több százezer ember utazik naponta Budapesten mégsincsenek tömeges rablások, erőszakolások, gyilkosságok. Szóval nagyon kicsi az esélye, persze az óvatosság nem árt: Figyelj az értékeidre, ne mászkálj elhagyatott helyen egyedül, a gyanús/drogos/részeg embereket kerüld.


Az Astoria környéke elég forgalmas és szét van kamerázva, így nem valószínű, hogy pont ott megtámadnának.

2020. szept. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Astoria és környéke teljesen ok. Néhány részeg ember kivételével nem sok gondod akadhat arrafele, éjszaka sem.
2020. szept. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Első nap meg fognak késelni szerintem. Fényes nappal. Erre felé így mennek a dolgok
2020. szept. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Paprikasprés és késelős barátaink nem ok nélkül lettek lepontozva.


Budapesten pontosan ugyanazok a szabályok, mint vidéken.



1. Kerüld a kivilágítatlan, elhagyatott helyeket

2. Aki gyanúsnak tűnik, az gyanús is. Térj ki, van másik járda, utca is, ahol mehetsz.

3. Nem kell értékeket latható helyen tartani, mutatni.

4. Ne kerülj kiszolgáltatott helyzetbe. A részeg vagy alvó ember jó célpont.

5. Mindig legyen egy bizalmasod, aki tudja nagyjából, merre jársz.


Ezek a világ minden pontján ervényes szabályok, persze van ahol ez kevés. De Budapest egy biztonsagos város, az erőszakos bűncselekmények abszolút nem jellemzőek az utcán, inkább a zsebtolvajlás, kifosztás a reális veszély.

2020. szept. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Koleszban laksz, vagy albérletben?
2020. szept. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
0%

Amúgy azt ajánlom:

-Menjél koleszba vagy albérletbe

-vegyél gázpisztolyt vagy gázsprayt

-kerüld a fura viselkedésű és fura öltözködésű embereket,és ha olyat láttol egyből a másik utcába menjél

-Főleg maradj távol a emberektől,mert vannak olyan emberek akik rosszat csinálnak.

-járjál csapatban.(3-2 emberrel)

2020. szept. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!