Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyik a biztonságosabb, a...

Melyik a biztonságosabb, a hajó, vagy a repülő?

Figyelt kérdés

2020. máj. 12. 18:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

Milyen kritériumok alapján? Nincs objektív válasz.


Véleményem szerint a hajó (miért? A hajó közege a víz, ha hajótörtést szenvedsz, még akkor is van némi esélyed kiúszni a partra, ha van a közelben.) De ez egy szubjektív meglátás.

2020. máj. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hosszabb útra gondolok. OLyanra ahol nem lehet csak úgy kiúszni.
2020. máj. 12. 19:01
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Akkor is. Gondolj bele, lekopogom, de ha a repülővel van valami, ha kis ugranál, nem tudsz a levegőben fennmaradni!

Statisztikákat sem érdemes szerintem összehasonlítani, mert más jellegű a kettő. A hajókázást általában nem is távolsági utazásra veszik igénybe, leszámítva mondjuk a luxushajókat. Te milyen hosszabb útra gondoltál, azt szabad kérdezni?

2020. máj. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
* ha ki is ugranál.
2020. máj. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

A repülő.

Pont azért, mert veszélyes üzem, sokkal alaposabban ellenőrzik, illetve sokkal komolyabban szabályozzák a műszaki ellenérzések rendszerességét és milyenségét.

A legkisebb magánrepülőnek is nagyon komoly műszaki feltételeknek kell megfelelni, nem beszélve a nagy utasszállítókról, amivel a kérdező valószínűleg repülne.

Ha viszont megnézed, hogy milyen bárkák úszkálnak utasokkal akárhol... Hát, láttam már olyat, amire nem szálltam fel.

2020. máj. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
A repülő, mert annyira durván kontrolláltak a folyamatok, hogy nagyon sok kedvezőtlen tényező együttállása kell ahhoz, hogy baleset történjen.
2020. máj. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
Hydroplan, mert az erre is es arra is jo :)
2020. máj. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
13%
Biztonsagosabb? Ha az van megirva a sors konyvebe, hogy odaveszel az utazasba, akkor tok mindegy melyiket valasztod, aznap pont az lesz a buko.
2020. máj. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Egyszer foglalkoztak ezzel tévében is, csak ott még hozzávették az autót is. A három közül a repülő a legbiztonságosabb, mert arányaiban kevesebben halnak meg repülőbalesetben egy év alatt, mint autóbalesetben egyetlen napon.
2020. máj. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%

Azért halnak meg többen autóbalesetben, mint repülőbalesetben, mert sokkal több autó közlekedik, mint repülő.

Ha megnéznénk ugyanannyi autót és ugyanannyi repülőt, szerintem a repülőkön több baj történne.

Ráadásul egy autó- vagy hajóbalesetnél van valamennyi esélyed a menekülésre, repülőnél pedig szinte semennyi.

Szerintem biztonságosabb a hajó.

2020. máj. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!