Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akik letúrnak minden autóst...

Akik letúrnak minden autóst akiket utolérnek, a piros lámpát személyes sérelemnek veszik, gyalogost inkább kikerülik a zebrán, nem indexelnek persze, kis utcákban 80nal mennek, olyanoktól kérdezem, ilyenkor mit éreznek?

Figyelt kérdés

Szeretnék olyanoktól választ kapni, persze nem fogok, akik puszta erőfitogtatásként száguldoznak, mire jó ez?

Nem arra értem aki az autópályán a lassú haladók miatt nyomul, nem is arra akik láthatóan nagyon sietnek. Hanem aki próbál letúrni mindenkit aztán beáll kényelmesen a Mc donaldsba.


2020. szept. 3. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%

Én ilyen vagyok.


Ezért mert megtehetem, biztos egzisztenciával rendelkezek, van jó ügyvédem is. Csak Isten ítélhet felettem.

2020. szept. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt érzik hogy az ő idejük mindenki másénál többet ér. Vagy azt érzik hogy nem azért vettek 15-20 milliós autót, hogy egy VW Golf mögött rohadjanak vele!
2020. szept. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Első: ne itt trollkodj légyszi
2020. szept. 3. 12:50
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

Oké, kipanaszkodtad magad, vannak nálad gyorsabbak, most jobb?

Nem lehetne az oldalt arra használni, amire való?

2020. szept. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy ki milyen pénzből milyen kocsit vásárolt ( vagy céges), a szabály mindenkire egyformán vonatkozik. Pont annyival lehet menni amennyit enged a tábla. Hogy milyen autóval teszi ezt az ő dolga.
2020. szept. 3. 12:54
 6/14 A kérdező kommentje:

Kérdések és válaszok. Nem erre való? Jobb ha azt kérdezem miért vág be a farmer a bugyimba? Mert ilyen kérdés is van. Ki mire kíváncsi.

Másik én betartom a sebesség határokat, ahol lehet én is nyomon.

2020. szept. 3. 12:57
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

Az a baj hogy Magyarországon a közlekedés személyes ügy, és ez a kérdésen is gyönyörűen látszik. Két autós bemegy egy helyzetbe, törvényszerű, hogy az egyiknek győztesen, a másiknak vesztesen kell távoznia, és mindenki azon van hogy ő legyen a győztes. Ennek a legjobb mutatója, hogy itthon ha leelőzöl valakit akkor amikor elhaladsz mellette tuti hogy vagy átnézel te (megnézni hogy kit kerülsz ki), vagy átnéz az akit kikerültél (megnézni, hogy ki az aki őt ki merte kerülni), vagy esetleg mindketten néznek és nagy összenézés meg mutogatás meg anyázás. Ebből is látszik hogy ez mindenkinek személyes ügy, pedig nem kellene hogy az legyen.


A szabályok betartatása, és az azon való izgulás hogy ki mért nem tartja be, nem a polgárok feladata, hanem a rendőröké. A közlekedőknek annyi feladatuk van hogy törekedjenek a szabályok betartására és a náluk gyorsabban közlekedőket ne akadályozzák.


Hozzá tartozik a kérdéshez továbbá, hogy ha 3 mögötted lévő autóból 3 kikerül, vagy ki akar kerülni, akkor nem "mindenki más egy száguldozó állat", hanem nagy valószinűséggel te vagy a nyomorék. Nekem is sokszor van hogy kikerülök valakit, de nem azért, mert marhára előrébb vagyok, hanem pusztán azért hogy ne az ő elb'szott tempójában kelljen közlekedni.


Illetve vannak azok akik pszichésen vannak arra kondicionálva hogy mindegy hogy ki megy előttük és mennyivel, az lassú, és ő annál gyorsabban akar menni, és kapar, sokszor veszélyesen.


Két baj van a magyarországi közlekedéssel: egyik, hogy a szabályok be nem tartásának soha nincs következménye. Férfiasan bevallom, én annyit szabálytalankodom (na nem veszélyesen, de gyorshajtás, tilosba kanyarodás/parkolás, piroson átcsusszanás, kanyarodó sávból egyenesen, helyenként buszsáv, etc.) és soha de soha nem büntetnek meg, úgyhogy én úgy vagyok vele esküszöm hogy megéri. Majd egyszer elkapnak valamiért és befizetek 40ezret. Akkor is megérte. Ezt a mentalitást akkor lehetne kiírtani ha fegyelem lenne a közúton, és lenne következménye a szabályok nem követésének, mint ahogy amúgy sok országban van is.

A másik baj hogy sokan vannak akik a többi közlekedő kárára akarnak előnyhöz jutni. És ez aztán a többi közlekedőt is szabálysértésre sarkallja, mert ha mondjuk békésen állsz a sorban valahol, és azt látod hogy már 10 percre azért nem mozdulsz előre mert a sor elején a kanyarodó sávból folyamatosan húzzák be elétek a BMW-k, Mercik, Audik, Range Roverek, etc., akkor egy idő után te is azt mondod hogy na jól van, basszátok meg, akkor megyek én is szabálytalanul, ha úgy lehet csak előrejutni! És ez nyilván marhára lassítja és tördeli a közlekedést, amitől megint csak mindenki idegesebb lesz, még többen szabálytalankodnak, és ez még többeket sarkall szintén szabálytalankodásra...Ördögi kör:)


A farmer valószínűleg azért vág be a bugyidba mert szűk a farmer, vagy jobban kitölti a feneked, mint azt a tervezők szerették volna:) Esetleg felszedtél pár kilót popóra.

2020. szept. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A farmeros kérdés nem tőlem származik, nincs is farmerom.


Az hogy ki a győztes és vesztes egy veszélyes manőverben, azon lehetne vitatkozni.

Ha jön egy öngyilkos jelölt és sok ember életét teszi kockára hogy egyel előbbre jusson a sorban, ott nem hiszem hogy ő lenne a győztes.

2020. szept. 3. 14:06
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem csak annyit, hogy mellettük ül a menő nő, így (talán egy cseppet bekokkantva is) a szabadságot érezhetik.

Ők az utak Janijai.

2020. szept. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Pont azért, mert bevág a farmer és sietnek a szabóhoz. Komolyan, miféle választ vársz erre a kérdésre?
2020. szept. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!