Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A 8-as fouton mekkora a...

A 8-as fouton mekkora a sebesseghatar?

Figyelt kérdés
Jovo heten fogom letenni a jogsit. Ezutan 2 hettel szeretnek leautozni Székesfehérvár kornyekere. Szerintetek ez nagyon durva egy kezdo sofornek?

#8as fout #Sebesseghatar
2020. szept. 20. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Általános sebességkorlátozásokat még nézd át jól, bukó van ha nem tudod és túlléped.


Válaszolva: Nem durva, most kell vezetni sokat, megmaradjon a rutin. Legyen valaki melletted aki már tapasztalt és tud segíteni.

2020. szept. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
47%
Egészen könnyen kideríthető, hogy a 8-as út főút, nem autóút, sem autópálya. Tehát 90km/h, kivéve azokat a szakaszokat, ahol ezt tábla másképp jelöli.
2020. szept. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


"A 8-as főút első szakasza az M7-es autópályától indul és a 110+650-es kilométerszelvényig, Veszprém megye és Vas megye határáig tart. A mintegy 111 kilométer hosszúságú útszakasz hegy-, illetve dombvidéki terepen halad, vonalvezetése és keresztmetszeti kialakítása változatos. A főút műszaki paraméterei külterületen 80 és 110 km/h közötti sebességű haladást tesznek lehetővé. A burkolat szélessége a 2x1 sávos szakaszokon 7,5-8,0 méter, a koronaszélesség általában 11,0-12,0 méter. A keresztmetszeti kialakítás mintegy 33 kilométernyi hosszban azonban kedvezőtlenebb, ezeken a helyeken a burkolat szélessége 7,0 méter, a koronaszélesség pedig 9,0-10,0 méter körül alakul."

2020. szept. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A kerdesem nem ezekre iranyult. Azt tudtam hogy fout es elvileg 90el lehet menni. Csak ugy tudom ott Fehérvár környékén valahol auto ut lesz belőle. Ezért kérdeztem mert sehol nem talaltam sebességkorlatozast neten.

Igazabol arra lettem volna kíváncsi hogy melyikek azok a szakaszok ahol mas a sebesség.


Egyebkent teljesen egyedül mennek. Nem tud velem jönni senki.

2020. szept. 20. 10:15
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Fehérvártól Veszprémig osztott pályás, a kanyarokon és kereszteződéseken kívül 110 a megengedett.

Majdnem olyan, mint egy autóút, tehát még könnyebb is rajta vezetni, mert nincs szembejövő forgalom.

2020. szept. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!