Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Büntettek meg itt már valakit...

Büntettek meg itt már valakit autópályán utánfutóval? (Sebességhatár)

Figyelt kérdés

Autópályán utánfutóval ugye 80km/h a max. ami egy nagyon hülye és betarthatatlan törvény.

Szóval inkább 90-100 környékén megy mindenki, kivéve a románokat :D


Éjjel volt egy hosszabb utam az M5 érintésével is... gondoltam tuti nem mérnek éjjel de állt egy rendőrautó a szokásos helyen Szeged felé egy szervízépület mögött.

Kb. 100km/h körül mehettem, remélem nem jön a 30e-s csekk mert akkor magamhoz nyúlok.


Valakinek van tapasztalata ezen a téren? Mennyire szigorúak ezzel a 80-as határral?


2020. júl. 16. 12:03
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
74%
Engem elkaptak egyszer. Magamhoz nyúltam, aztán befizettem a 30 ezret.
2020. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
58%

Bírom az ilyen embereket. A törvény a hülye, nem pedig ő, hogy csillapítás nélküli utánfutóval 100-al megy. Számtalan videó van ugyanígy gondolkozó emberekről, és a roncsról amiből utána kivágták őket...

A kamionosok be tudják tartani, pedig egész nap mennek. Érdekes.

Remélem jön a bírság.

2020. júl. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
67%

"nagyon hülye és betarthatatlan törvény"

Persze amíg nem te mész egy utánfutós mögött és nem a te szélvédődet töri be ami lerepül az utánfutóról, akkor majd egyből nem lenne hülye törvény.

És miért is betarthatatlan? Állítsd be a limitert a kocsiban egyből nem lesz betarthatatlan ha a sofőr nem bír a vérével.

2020. júl. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
58%
És ki is a hibás? Ha nem mentél volna gyorsan, csekk sem lenne. Nem mást kell hibáztatni.
2020. júl. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Azért enyhén van különbség egy 40 tonnás kamion és egy 1,5 tonnás személyautó között ami húz egy brutális 200kg-os ÜRES utánfutót!!!!

Hülye én sem vagyok, hogy megrakott utánfutóval száguldozzak, de vezessetek már át a fél országon 80-al M6-M0-M5-ösön.


M5-ösön az összes kamion mögötted fog villogni, dudálni majd megelőz és leszorít majd eléd megy, befékez stb.

Hihetetlen kellemes élmény.


Igen szerintem hülyeség ez a törvény, legalább 90km/h-ig fel lehetne vinni a sebességhatárt.


Első: mennyivel mentél?

2020. júl. 16. 12:35
 6/34 anonim ***** válasza:
52%
#5 Azért nem véletlenül találták ki ezt a sebességhatárt, egy balesetnél nem csak egy 40 tonnás kamion tud ölni hanem olyan esetben egy 200kg-os utánfutó is.
2020. júl. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Nyilván, de egy üres utánfutó nem igazán változtatja meg az autó viselkedését.

Tudom mert hivatásos sofőr voltam/vagyok.

Húztam már sokkal nagyobb súlyokat is.


Egy több száz kilós utánfutóval úgy menni mint a románok az M5-ösön az tényleg durva, és ők persze nem kapnak semmit.


Remélem az összes kapu is bemért az M5-ösön és kijön egy fél milliós bírság :D

Aki meg audi R8-al főúton 250-el megy és potenciális gyilkos az kap 300e ft büntetést ami annyi mint másnak egy doboz sör ára.


Visszatérve a súlyokra.

Ennyi erővel a dobozos kisteherautókat is korlátozni kéne mert megpakolva 3,5 tonnáig eléggé megnövekszik a fékút... és ők is mennek mint a meszes.

Csak míg ők 150-nél sem kapnak büntetést megrakva addig én már 96-tól kaphatok.


Azért nehogy azt mond erre, hogy ez jó így....

Nem gyenge különbség van 150 és 96km/h között.

2020. júl. 16. 13:00
 8/34 anonim ***** válasza:
80%
#7 Az a baj ahogy ütközésnél az utánfutó viselkedik egy autó mögé kötve. De ha ennyire tudsz mindent minek írtad ki a kérdést? Nyílván aki sebességhatárt jócskán túllépte megbűntették.
2020. júl. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Csak kíváncsiság....


Régi cikkekben arról írtak, hogy kb. semmit nem érnek a VÉDA-k az M5-ösön, főleg nem utánfutókkal szemben.


Ha a traffihunter nem hazudik akkor az a rendőrautó nem mért ott Újhartyán környékén az éjjel.

(Nem tudom éjjel mérnek-e egyáltalán?!?!)


Maradnak a VÉDA-k. Azokról meg olyan szinten megfeledkeztem mert ugye sosem nézem őket.

Személyautóval, kisteherrel ott 110-130-al megyek mindig szóval totál nem érintettek a sebességmérések, illetve sehol sem mert sosem megyek a megengedettnél többel. Sosem kaptam bírságot még parkolásért sem pedig aztán van km mögöttem :D

Még a rohadt benzinkúton sem mertem átlépni tegnap a záróvonalat mert rosszul álltam be, sok autót vezetek és bal oldalra álltam miközben jobb oldalt volt a betöltőnyílás.

Megfordultam a kút mögött, utána záróvonal, ki kellett menni a 100 méterre lévő körforgalomhoz majd újra vissza beállni.

Kútnál csak néztek, hogy mit érzek :)


Nem azt mondom, hogy nem hibáztam mert elismerem, hogy nem 80-al mentem. Csak a francnak sem volt kedve 80-al cammogni és 7 órát vezetni. 90km/h-nál már csak 6 óra. 100-nál már csak 5,5 óra lett volna de fix százzal nem mentem hanem 90-100 között mozogtam és így majdnem meglett a 6 órás menetidő.


Most várok 2 hetet aztán kiderül.

Részletfizetést gondolom nem lehet kérni.... hogy 2×15e legyen 2 hónapra. (ha csak egyszer kapok 30at... ha többször akkor elbújdosok az erdőben amíg elévül)

2020. júl. 16. 13:30
 10/34 anonim ***** válasza:
48%

De kérdező, akkor azzal a törvénnyel se értesz egyet, ugye, hogy 2 évnél fiatalabb jogsival ne lehessen utánfutót húzni?

Igazán levihetnék ezt a számot 0,5-1 évre. Nem?



Csak azért kérdezem merr munkámból adódóan sok bevétetltől estem el anno emiatt a törvény miatt.

2020. júl. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!